EAL Akadeemia

EAL korraldab 2012. aastal noortele andekatele võidusõitjatele koolitusprogrammi, mille eeskuju on 2011. aastal FIA-s esmakordselt toimunud FIA Young Driver Excellence Academy. Programmi on lisatud ka teiste riikide sarnaste koolituste teemasid.

EAL Akadeemia koosneb kuuest koolitustsüklist, kus omandatakse teoreetilisi ja praktilisi teadmisi autospordist ja sellest, kuidas nimetatud alal edukas olla. Kokku on kavas kuus kahepäevast loengusarja ning samapalju treeninguid ralli- ja ringradadel. Sellele lisandub veel mentori kohalolek Eestis toimuvatel võistlustel.

EAL Akadeemia programmi valitakse osalema kümme noort autosportlast vanuses 15-23 aastat. Programmis osalejate valikuks korraldab EAL märtsis testipäeva, kus pannakse proovile noorte sõiduoskused, füüsiline vorm ja eneseväljendusoskus.

Programmi projektijuhid on FIA Young Driver Excellence Academy läbinud Egon Kaur ja EALi spordikoordinaator Karmen Vesselov. Koolitus saab teoks FIA Institute toel.

Kõik EAL Akadeemias osalejad saavad teha tutvust nii ralli- kui ringrajasõiduga, lisaks on neile kavas eraldi suunaga spetsiaalseid treeninguid ja loenguid.

 

EST RUS ENG

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli mobiilis

EAL Akadeemia

veebitehas