ERF toetus

Projekti lühikirjeldus

Estonian Grand Prix 2018 / Põhjamaade meistrivõistluste etapp toimub 28.06.2018-1.07.2018 Pärnumaal, auto24ringil. Programmi on kinnitatud järgmised autode võistlusklassid BMW Extreme, Legends, Porsche GT Cup Challenge, V8 Thunder, GT Open. Lisaks autovõidusõitudele on koostöös Eesti Mootorrattaföderatsiooni juhtidega lisatud programmi kaks mootorrataste klassi Superstock 600 ja Superbike.

Eesmärk

Projekti eesmärkideks on ette valmistada ja läbi viia Põhja-Euroopa meistrivõistlused autode ringrajasõidus auto24ringil Pärnumaal. Korraldada parimal tasemel FIA (Rahvusvahelise Autoliidu) kalendrisse kuuluv tiitlivõistlus nii autodele kui mootorratastele ning tutvustada Eestit ja meie autosporditraditsioone rahvusvaheliselt nii võistlejatele, pealtvaatajatele kui telepublikule.

Tulemus

Projekti tulemus on läbiviidud kõrgetasemeline, külastajaterohke võistlus, mille tulemusel on tutvustatud Eestit, kui kõrgetasemelist suurvõistluste korraldajamaad ja meie autosporditraditsioone rahvusvaheliselt nii võistlejatele, pealtvaatajatele kui telepublikule. Korraldatud suur rahvusvaheline võistlus on avaldanud positiivset mõju nii Pärnumaa kui kogu Eesti majandusarengule sealhulgas turismile.

Fondi nimetus

Projekti toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest

Toetuse summa

65000

EST RUS ENG

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli mobiilis

veebitehas