Eesti Vabariik tänab Malcolm Wilsonit panuse eest Eesti autosporti Maarjamaa Risti V klassi teenetemärgiga

Eesti Autospordi Liidul on suur rõõm, et ettepanek esitada Eesti Vabariigi teenetemärgi saamiseks „välismaalastele Eesti riigi ees osutatud teenete eest“ kandidaadiks M-Sport meeskonna juht Malcolm Wilson, sai positiivse vastuse.

Malcolm Wilson on olnud väga oluline persoon Eesti autospordis viies nii Markko Märtini kui Ott Tänaku suure rallimaailma tähtede hulka ning andes sellega võimaluse kümnetele tuhandetele eestlastele hoida omadele ralliradade ääres pöialt üle kogu maailma ning lisaks veel sadadele tuhandetele eestlastele meedia vahendusel nende saavutusi jälgida.

61. aastane endine briti rallisõitja, praegune M-Spordi eratiimi omanik ja tiimipealik saab oma panuse eest Eesti autosporti ning selle tutvustamisse läbi Markko Märtini ja Ott Tänaku tegemiste Eesti Vabariigi presidendilt Kersti Kaljulaidilt Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel Maarjamaa Risti V klassi teenetemärgi.

1996. aastal loodud meeskonnas nimega M-Sport ja Fordi ralliautosid ehitavas ja vahendavas maailma kõige edukamas erameeskonnas töötab tänaseks üle 170 inimese.

Wilson juhtis Fordi tootjate meistritiitlini aastal 2006, mis oli Fordile esimeseks tiitliks peale 25. aastat ning kordas seda saavutust aasta hiljem. Möödunud aastal võitis M-Sport erameeskonnana kolme tehasemeeskonna ees nii tootjate, kui ka sõitjate meistritiitli. Wilsoni käe all on sõitnud sellised rallimaailma legendid nagu Colin McRae, Carlos Sainz, Juha Kankkunen, Ari Vatanen, Marcus Grönholm, Mikko Hirvonen, Jari-Matti Latvala ning ka kaks eestlast. 2002. aastal liitus Malcolm Wilsoni juhitud meeskonnaga Markko Märtin, kes juba sama aasta lõpus oli Walesi rallil väga lähedal oma esimesele MM-etapivõidule. Kolme aasta jooksul osales eestlane sinist ovaalset märki kandnud WRC autol 44 MM-rallil, millest ta koos kaardilugeja Michael Parkiga võitis viis. Eesti autospordile esimese autoralli MM-etapivõidu teenis Märtin Kreeka teedel 2003. aasta juunis. Ott Tänak tegi oma esimese WRC stardi Malcolm Wilsoni poolt juhitud meeskonna eest 2011. aasta Walesi rallil. Järgneval aastal osales Tänak koos kaardilugeja Kuldar Sikuga kõigil 13. MM-rallil ning saavutasid hooaja parima tulemuse Sardiinias, mille lõpetasid kolmandana. Kuigi 2013. aasta pidi Ott autoralli MM-sarjast eemal olema, siis 2014. aastast andis Wilson talle uue võimaluse WRC2 sarjas. 2015. aastal istus saarlane terveks hooajaks taas WRC auto rooli ning lõpetas Poola MM-ralli koos kaardilugeja Raigo Mõlderiga kolmandana. Kui 2016. aastal jäi Otil veel kahel korral napilt võidust puudu, siis 2017.aastal võitis Tänak, koos kaardilugeja Martin Järveojaga kaks MM-etappi (Sardiinia, Saksamaa) ning eestlased lõpetasid hooaja MM-arvestuse kolmandal kohal. Esimest korda Eesti autospordi ajaloos saavutas meeskond, kus sõitsid eestlased, tootjate MM-tiitli.

Foto: M-Sport

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas