Marko Asmer tõusis sportautode võistlusel Malaisias poodiumile

Pühapäeval toimunud sportautode Aasia Le Mans sarja etapil Malaisias, Sepangi ringrajal, saavutas Marko Asmer tihedas konkurentsis kolmanda koha.

Marko Asmer tegi eduka come back’i võistlusrajale kiireimas, LMP2 klassis võistkonnaga Eurasia Motorsport, kuhu lisaks Markole kuulusid ka Malaisia võidusõitja Nabil Jeffri ja austraallane Jake Persons.

Kvalifikatsioonisõidus võideti üllatuslikult esikoht, kuid oli teada, et pikal võidusõidul on raske vastu saada kahele Jackie Chan DC Racing tiimi autole. Neli tundi kestnud võistluse ilmaolud olid ülimalt keerulised - kuumus võttis päris mitmed sõitjad oimetuks ja vajati lausa meedikute abi. Võidusõitu alustas Marko, kes püsid esimesel tunnil esikolmikus ning peaaegu samas tempos jätkas ka teise vahetuse sõitja Nabil Jeffri. Korraliste tankimiste ja sõitjate vahetuse virr-varris hoidis Eurasia tiim pikalt enda käes ka esikohta, kuid kolmanda vahetuse sõitjal Jake Personsil läks päris kiirelt raskeks ja ta ei suutnud kiiremate sõitjate tempos püsida ning tegi ka mitmeid tõsiseid sõiduvigu. Võistkond tegi kiirelt riskantse otsuse saata teistkordselt rajale tiimi kiireim sõitja Marko Asmer. Lisapeatuse ja sõitja vahetusega kaotati palju aega, kuid risk õigustas! Marko tegi taas väga kiiret sõitu ja finišijoon ületati kolmandana. Teine koht jäi veel vaid 4,5 sek. kaugusele.

 

Foto: Eurasia Motorsport

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas