Ralf Aron saavutas F3 Macau GP võistlusel 3. koha

Ralf Aron tegi FIA F3 Maailmakarikavõistlusel Macau tänavarajal suurepärase sõidu - alustanud võistlust 13. stardikohalt saavutas ta lõpuks 3. koha ja oli uustulnukatest parim.

Macau F3 GP on pikkade traditsioonidega mainekas võistlus, millele FIA on on World Cup staatuse. Võidusõidud kitsal tänavarajal on alati tasavägised, pingelised ja avariiderohked. Ralf Aron osales tänavu Macau võistlusel esmakordselt ja tegi seda Van Amersfoort Racing võistkonna koosseises.

Ajasõidud kõige paremini ei sujunud ja Ralfi parim ringiaeg andis talle kvalifikatsioonivõistluseks 17. stardikoha. Põhisõiduks selgitatakse Macaus stardijärjekord eraldi kvalifikatsioonivõistlusega ja 17. kohalt alustanud Aronil õnnestus sõiduga oma kohta parandada ning ta teenis põhivõistluseks 13. stardikoha. Tänu heale stardile tõusis Aron juba esimesel ringil mitme koha võrra ja kui järgmistel ringidel juhtus mitu avariid, siis ohutusauto lahkumise järel oli eestlane tõusnud juba 7. kohale. Peagi möödus ta ees sõitnud tiimikaaslasest ja eelviimasel ringil tegi veel ühe ilusa möödasõidu ning alustas viimast ringi viiendal kohal. Aga kui võistluse kaks liidrit tegid viimases kurvis avarii, siis ületaski Ralf Aron finišijoone kolmandana. Sealjuures oli ta ka parim Mercedese mootorit kasutanud sõitjatest.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas