Eesti Autospordi Liit ja Carglass pikendasid koostöölepingut

Möödunud aastal sõlmisid Eesti Autospordi Liit ja Eesti juhtiv sõidukite klaasiparandus- ja vahetustöid tegev ettevõte Carglass lepingu, mille kohaselt sai Carglassist Eesti autospordi ametlik partner.

Tänu sellele koostööle tõusis Eesti autoralli meistrivõistluste tase ja oma osa sellest koostööst puudutas ka noorte autoralli tulevikulootuste sarja Estonian R2 Challenge.

Kuna koostöö osutus väga edukaks ning pakkus mõlemale poolele positiivseid emotsioone, siis otsustasid EAL ja Carglass 2018. aastal lepingut pikendada.

Eesti Autospordi Liidu peasekretär Alar Arukuusk: „On suur heameel jätkata head koostööd Carglassiga. Eesti autosport vajab kaasamõtlevaid, tugevaid partnereid ja Carglass on kindlasti siinkohal hea valik. Carglassi toetus aitab jätkuvalt kaasa kõrgel tasemel autoralli Eesti Meistrivõistluste korraldusele ning märkimisväärne on ka Carglassi abi EAL-i litsentsiomanikele autoklaaside vahetamisel“.

Sven Freiberg, Carglass (Windrox OÜ divisjoni juht): „Olles tegev autonduse sektoris, oli 2017. aastal koostöö alustamine Eesti Autospordi Liiduga igati loogiline samm ning lihtsasti seotav meie igapäevaste tegemistega. Nägime, et selles koostöös saame luua väärtust Eesti autospordile nii lühemas kui pikemas perspektiivis. Pärast eelmisel aastal saadud positiivset koostöö kogemust Eesti Autospordi Liiduga oli lihtne otsustada koostöö jätkumise osas 2018. aastaks. 2017. aastal oli meil võimalus panustada Eesti autosporti ning nii nagu kokku sai lepitud, õnnestus meil anda oma osa ka noortele autospordihuvilistele. Jätkuvalt on meie ettevõtte üheks tegutsemise põhimõtteks ka tagasi andmine ja seda läbi erinevate heategevuslike projektide. Koostöö Eesti Autospordi Liiduga on üheks selliseks väljundiks. Saame läbi selle koostöö anda oma tuge Eesti autospordile tervikuna, kui noortele autospordihuvilistele. Jälgime täna ju kõik, kuidas läheb Ott Tänakul, kuid samas loodame, et peagi tuleks uued noored rallimaailma meie lippu kõrgel hoidma.“

Carglass on osa maailma juhtivast sõidukiklaaside parandus- ja paigaldusteenuseid pakkuvast ettevõttest Belron Group, mis tegutseb 5 kontinendil ja 35 riigis. Aastas teenindatakse Belron grupis üle 9 miljoni kliendi ehk ca üks klient 3 sekundi kohta.

Üle Eesti on Carglassil 8 esindust, kus pakutakse Belron Groupi poolt välja töötatud tehnoloogial põhinevat autoklaaside parandus- ja vahetusteenust. Paigaldatavad klaasid vastavad originaaltootja standarditele (OEM), mis on tarnitud originaalvaruosade tootjatelt või teistelt kvalifitseeritud tarnijatelt.

Eesti autoralli meistrivõistlused koosnevad seitsmest etapist, millest kaks esimest Aluksne ja Sarma ralli (mõlemad Lätis) on sõidetud. Hooaja kolmas etapp Tallinna ralli sõidetakse 11.-12. mail.

 

Foto: Ray Põder

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas