Eesti suurim auto- ja motovõidusõit tähistab juubelit

Eesti aasta suurim auto-ja motovõidusõit Estonian Grand Prix 2018 toimub Pärnu külje all Auto24ringil 30. juunil ja 1. juulil. Meie iseseisvusaja suurima osavõtjate arvuga võidukihutamisel tuleb starti üle 200 Põhja-Euroopa ringrajasõitja, kelle seas ka mitmed Eesti tipud. Viiendat korda toimuval Suurel Võidusõidul tähistame ka 60 aasta möödumist esimese Estonia vormeli valmimisest ning pika ajalooga vormelite võiduajamist saab publik ka oma silmaga näha. Oodatud on pere vanemad ja nooremad koos kõige pisematega, kes saavad mõnusalt aega veeta spetsiaalsel lastealal.

Kvalifikatsioonid algavad juba reedel. Laupäeval kell 10 teevad esimesed stardid Superstock 600 ja Superbike tsiklid. Rajal lisaks naaberriikide ässadele möödunud aasta Euroopa meister Hannes Soomer ning Skandinaavia meister Martin Pärtelpoeg.

Retrovälimusega Legends klassi masinaid on rajale oodata 40 ning Soome ja Läti parimatega hakkab rinda pistma 2009. aasta vormeli klassi Austria meister Tõnis Vanaselja. Mehe jaoks saab see olema Suurel Võidusõidu debüütvõistlus.

V8 Thunder superautod stardivad kell 11:35. Pärast seda põrutavad rajale Eesti-Soome ühisklassi BMW Xtreme masinad, mis eestlastele tihedas konkurentsis reeglina esikohti toonud. Osavõtust teada andnud üle 20ne võidusõitja.

Lõunapausil annavad kuuma Brad Jurjens ning Marko Atso uus rokibänd Must Hunt. Pärastlõunal läheb kuumaks ka ringrajal, kus antakse mitme klassi teised stardid. Rajale pääsevad ka Porsched ning Balti- ja põhjamaade vabaklassi GT Open autod.

Pühapäev on ajaloohõnguline. Lisaks V1600 masinatele kihutavad ringrajal ka legendaarsed Läti Nacionale klassi rullnokkbemmid. Formula Historic klassis võtavad mõõtu erinevad Estonia vormelid. Kuna tänavu möödub 60 aastat ajast, mil Ants Seiler koos sõpradega meisterdas Tallinna Autoremondi Katsetehases valmis Estonia 1 vormeli, on lubanud võistlusele kaasa elama tulla mitmed Estonia-legendid nagu näiteks Madis Laiv, Henry Saarm, Raul Sarap, Toivo Asmer, Mart Kongo, Raivo hääl ning sajandi autosportlaseks tituleeritud Toomas Napa.

Kell 11:05 algab BMW Xtreme 45 minuti kestvussõit, millele lisab põnevust kohustuslik boksipeatus. Rajale pääsevad ka nostalgilised Volgad ja Ladad. Pärastlõuna on V8 Thunder ning Historic autode päralt, mis tulevad oma teise starti. Suurvõistlusele tõmmatakse joon alla orienteeruvalt kell 16.

Mõlemal võistluspäeval otseülekanded Kanal 12 eetris ja Postimehe veebilehel.

Lisainfo:

www.suurvoidusoit.ee 

www.facebook.com/suurvoidusoit

www.instagram.com/estoniangrandprix

 

Foto: Karola Koopuu

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas