„Põrgukatel“ Kehala ringil tegi võidusõitjatest piloodid

„Põrgukatel“ Kehala ringil oli oma nime väärt ja tegi võidusõitjatest piloodid.

Möödunud nädalavahetusel sai Eesti drift uue ja ülemaailmselt tuntud raja. Seda kirjeldada on raske. Selle kogemiseks peab drifti vaatama kohapeal. Hüpped on driftis eriliste radade osa. Kehala vol 2 ületas selle ja saatis autod lendu tehes võidusõitjatest piloodid. Osavad sealjuures. Alguses seda rada kardeti, lõpuks austati ja nauditi. Seda nii sõitjate kui pealtvaatajate poolt. Vastukaja ürituselt levinud piltidele ja videotele on tulnud üle maailma ning tõepoolest on raske leida midagi analoogset. „Roller Coaster from Hell“ õigustas oma nime ja kirjutas ennast ajalukku. Julgeid sõitjaid oli kogunenud seekord 23, neist pooled Eestist, ülejäänud Lätist ja Soomest. Mõned eestlased ka pisut lahjemast PRO-AM klassist, kuid vastava varustuse ja autoga, mis lubasid kõrgemas klassis osaleda. Lõpptulemus pärast pikki hüppeid ja ääretult põnevaid tandemeid oli osaliselt üllatav. Poodiumi esimesel kohal platseerus Läti võistleja Ingus Jekabsons, kellel poodiumikohti ette näidata ohtralt ning Läti meistritiitelgi taskus. Sama mees oli ka kvalifikatsiooni võitja. Üllatusena platseerus teisele kohale Eesti võistleja Oliver Randalu, kellel tavapäraseks võistlusklassiks just nimelt madalam PRO-AM klass, jättes sellega seljataha kahekordse Eesti meistri PRO-klassis Mihkel Norman Tultsi. Igati põnev lõpplahendus täiesti erakordsele võistlusele. Eriauhinna stiilseima ning pikima hüppe eest sai Viljandi mees Jako Pino.

Järgmine driftivõistluste etapp on toimumas 21. juulil. Asukoht on veel täpsustamisel, kuid loota on midagi põnevat.

 

Foto: Sven Suigussaar

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas