Jüri Vipsi nädalavahetus F3 etapil kulges ebaõnne tähe all

Jüri Vipsi nädalavahetuse Euroopa F3 meistrivõistluste etapil rikkusid kahes esimeses sõidus kontaktid kaassõitjatega, kolmandas sõidus lõpetas eestlane 6. kohal.

Sarja 8. etapil Nürburgringi rajal toimunud etapi kvalifikatsioonis saavutas Motopark tiimi sõitja Jüri Vips nädalavahetuse kolmeks sõiduks kuuenda, kümnenda ja kaheksanda stardikoha. Avasõidu stardi järel sõideti aga Vipsi autole sisse ja avarii lõhkus auto tagavedrustuse. Teise sõidu start oli nagu esimese kordus, sest taas sõitis üks kaasvõistlejatest Jüri Vipsi autole küljelt sisse, Vips tegi selle tagajärjel pirueti ja langes sõitjate rivi lõppu, kust punktikohale tõusta polnud enam võimalik. Kolmas sõit kulges juba edukamalt, autol kiirust piisas ja Jüri Vips tõusis kaheksandalt stardikohalt lõpuks kuuendaks.

Jüri Vips: "Ega sellest nädalavahetusest palju rääkida pole. Kvalifikatsioonis oleks võinud paremini minna, aga hakkasime proovima erinevaid seadeid, mis kahjuks ei toiminud. Kolmandaks sõiduks oli auto taas piisavalt kiire ja sõit kulges hästi, aga Nürburgringil on möödasõitudeks kohti vähe ja nii finišeerisin kuuendana."

Enne kaht viimast etappi hoiab Jüri Vips punktitabelis 4. kohta.

 

Lisatud foto, autor FIA F3

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas