Georg Gross ja Raigo Mõlder stardivad Saaremaa rallile uue generatsiooni Ford Fiesta WRC-ga

Eeloleval nädalavahetusel sõidetakse Saaremaa teedel, Eesti autoralli meistrivõistluste viimane etapp. Kui see ralli saab olema esimeseks stardiks neljaveolisel autol (Ford Fiesta R5) Ken Tornile, siis häid uudiseid on Saaremaa ralli eel veel teisigi.

Kui nii möödunud, kui tänavusel hooajal on Georg Grossi ja Raigo Mõlderit olnud võimalik sõitmas näha Ford Fiesta RS WRC autol, siis nüüd on eestlaste käsutusse jõudnud uue generatsiooni Ford Fiesta WRC auto, millega võisteldakse ka autoralli MM-sarjas.

Eestlased said tänasel testikatsel uue autoga läbida esimesed kilomeetrid. OT Racing meeskonnale on hetkel abiks tulnud ka M-Sport meeskonna insener ja mehaanik, kes aitavad autol veel viimased seadistused paika sättida.

VIDEO: Jürgen Mustkalevi video tänasest Gross - Mõlderi testist

Selle autoga on möödunud aastal kaheksal MM-rallil sõitnud Mads Østberg ning tänavusel Rootsi MM-rallil Henning Solberg. MM-rallide parim resultaat pärineb autol 2017.aasta Kataloonia rallilt, mille Østberg ja tema kaardilugeja Torstein Eriksen lõpetasid viiendana.

2017.aasta Portugali ralli avakatse võitsid Østberg ja Ola Fløene just sellel autol.

Kui MM-rallide parim resultaat on selle autoga välja sõidetud viies, siis Norra meistrivõistluste kahelt etapilt on selle autoga võetud ka esikoht.

Georg Grossi ja Raigo Mõlderi auto stardinumber 51.Saaremaa rallil on 1!

 

Vaat lähemalt Gross – Mõlderi uue Fiesta WRC auto ajalugu SIIT

 

Foto: Erakogu

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2017

See on järjekorras juba 15. raamat sarjast „Eesti autosport“, olles üks pikema traditsiooniga spordiraamatuid Eestis. Raamat on pilguheit 2017. aastale Eesti autospordis, siit leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ning hulgaliselt pilte.

Loodetavasti rõõmustab tänavune aastaraamat kõiki autospordisõpru nii Eestis kui välismaal.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas