Tallinnas avati liiklusmärk "Sõidame sajaga!"

Täna varahommikul avati pidulikult Tallinnas Reidi tee ehitusalas Eesti esimene liikluskiirust püsivalt reguleeriv märk “Sõidame sajaga!” Märgi mõjupiirkond algab Russalka ristmikult suunaga Pirita poole ja lõpeb Metsakalmistul.

Eesti Autospordi Liidu peasekretäri asetäitja Priit Pallo (fotol vasakul): “Algatasime selle projekti Eesti Automessi patrooni Margus Muraka initsiatiivil juba aasta eest ja oleme tänasel pidulikul päeval õnnelikud, et EV100 liikluskultuuritoimkond koostöös Teeameti ja Liikluspolitseiga selle idee heaks kiitsid. Üks liiklusmärk on väike asi linnapildis, aga suur samm kogu Eestile!"

Idee autor Margus Murakas: “Sõidan seda teed iga päev tööle ja koju võimalikult kiiresti nagu ka teised tuhanded kaaslinlased, aga PIrita teel seisan päeva lõpuks ikka ummikus. Kuna uuringute tulemusena pole seni veenvalt tõestatud, et suurem kiirus põhjustaks oluliselt rohkem õnnetusi kui lihtsalt saamatud ja uimased autojuhid, siis on liikumise kiirus Pirita suunal alates tänasest poole suurem varasemast ja sellest tulenevalt on ka ummikud nüüd poole väiksemad, veelgi enam - need on selle kiiruse juures vaevumärgatavad. Lisaks annab uue piirkiiruse kehtestamine positiivse tõuke Eesti autospordi järelkasvule - sõidame sajaga!”

Projekti finantseeris Euroopa Liikluskultuuri Edendamise Fond (ELEF) ja toetas Meeskond Security OÜ korrektse liiklusskeemi koostamisega.

 

Lisainfo: info@sõidame.ee
Priit Pallo, Eesti Autospordi Liit
Margus Murakas, Eesti Automess - Sõidame! patroon

 
Teate koostas:
Raiko Ausmees
info@sõidame.ee
www.sõidame.ee
EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas