Dramaatilise lõpuga Balti meistrivõistlused driftimises jätsid Eesti tipu teisele kohale

Nädalavahetusel Pärnu külje all auto24ringil toimunud Balti drifti meistrivõistluste teisel etapil "Summer Bash Baltic Drift Championship 2019" jagati meistritiitlid võrdselt kolme Balti riigi vahel. Otsustaval ringil kaotas Eesti tippdriftija ja tiitlilootus Mihkel Norman Tults mootori ülekuumenemise tõttu leedulasele Benediktas Čirbale, jäädes teiseks. Kolmanda koha poodiumil võttis lätlane Janis Jurka.

Eelmise Baltikumi etapi võitnud Ao Vaida pidi võistluse tehnilistel põhjustel katkestama ning ei saanud kolmanda koha peale võistelda.

Kogu päeva jooksul võimsalt tugevaid konkurente seljatanud Tults läks finaalis vastu 91 punktiga kvalifikatsiooni võitnud Čirbale. Finaali esimese tandemsõidu lõpus suri Tultsi auto välja, kuna kriitilise piirini tõusnud temperatuur tähendas, et võistlusauto pani ohutuse tagamiseks mootori automaatselt avariirežiimile ja sõitu jätkata ei olnud võimalik. Vaatamata jahutusringile ei teinud auto ülekuumenemise tõttu koostööd ka finaali teises sõidus ning võit läks Čirbale.

Üldarvestuses hoiab Tults nii Eesti kui Baltikumi sarja esikohta ning Põhja-Euroopa sarja teist kohta.

Tultsi sõnul tegi ta ülitugeva vastase vastu korraliku sõidu ja on arvestades olukorda oma tulemusega rahul. "Tegemist on tehnikaspordiga ja selliseid asju juhtub. Nüüd on selge, millistele kohtadele peame rohkem rõhku panema, et järgnevatel kuumade ilmadega võistlustel temperatuuridega probleeme ei tekiks," räägib Tults.

Drifti hooaeg jätkub augusti lõpus Riias toimuval Baltikumi meistrivõistluste kolmanda etapiga.

FOTOD: https://photos.app.goo.gl/EqFRn1Z22xzXgL2t5

VIDEO (LÜHIKE KOKKUVÕTE): https://vimeo.com/341281331/6936b51638

VIDEO (JÄRELVAATAMINE, OTSUSTAVAD SÕIDUD ALATES 1:50): https://www.youtube.com/watch?v=zB3WCt7c9a0&app=desktop

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2018

Järjekorras 16. raamat sarjast „Eesti autosport“ on pilguheit 2018. aastale Eesti autospordis. Raamatust leiab kõigi alade põhjaliku hooaja kokkuvõtte nii eesti kui inglise keeles, statistikat ja hulgaliselt pilte.

Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus ning EAL kontoris Mustamäe tee 4.

veebitehas