Driftisõitja Ao Vaida osaleb Itaalias laupäevaõhtul toimuvas FIA Motorsport Gamesi finaalis

Eestit esindav driftisõitja Ao Vaida läbis reedel Itaalias FIA Motorsport Gamesil driftivõistluse kvalifikatsiooni ning sõidab täna kell 18.30 finaalis kuueteist parima seas.

Eile õhtul toimunud ülemaailmse mootorspordivõistluse drifti kvalifikatsioon oli vihmase ilma tõttu väljakutseks kõigile 22 riigist osalevale sportlasele. Eestit esindav Ao Vaida läbis kvalifikatsioonisõidu mõlemad katsed positiivse tulemusega ning saavutas kvalifikatsioonis 11. koha, millega kindlustas endale koha finaalis.

“Enne võistlust oli hirm, et me ei pääsegi rajale. Ootamatult pidime tehniliste probleemide tõttu mootori täielikult lahti võtma. Võistluse ajaks saime auto sõidukorda, kuid see ei liikunud veel täisvõimsusel,” kommenteerib Vaida. “Nüüdseks on auto üldiselt heas seisus, kuid seadistame seda just praegu õhtuseks finaaliks veel paremaks,” lisas Vaida.

Rahvusvaheline autospordiliit korraldab FIA Motorsport Gamesi esimest aastat. Kokku võisteldakse kuuel erineval alal, lisaks driftile toimub mõõduvõtt ka GT3, TCR Touring Car, Formula 4, kardislaalomis ning digitaalses motospordis. 

Võistlus toimub Rooma lähistel Vallelunga ringrajal, kokku osaleb 192 sportlast 49st riigist. Rahvusvaheline autospordiliit korraldab ka WRC ja vormeli maailmameistrivõistlusi. 

26-aastane driftisõitja Ao Vaida saavutas selle hooaja üldarvestuses Baltikumi kolmanda ning Eestis teise koha. Ao võistlusauto on driftis väga populaarne BMW E36.

Driftivõistluse finaal algab Eesti aja järgi kell 18.30 ning ürituse otseülekannet saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=ZApR9roPESM

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas