Kaks Eesti rallipaari Rootsis poodiumil!

Lõppenud nädalavahetusel peetud Rootsi MM-ralli peeti erakordselt keerulistes ilmastikutingimustes. Oluliselt lühendatud raja tõttu pigem rallisprindi formaadis peetud võistlusel hea tulemuse saamiseks ei olnud ei kohanemisaega ega eksimisruumi.

Maailmameistrid Ott Tänak ja Martin Järveoja olid esimesel etapil varakult juhtunud õnnetuse tõttu veelgi keerulisemas seisus, sest võistluskilomeetreid uue auto roolis jagus konkurentidega võrreldes oluliselt napimalt. Seda hinnatavam on, et keeruliste olude kiuste finišeeriti igati tublil teisel kohal ja toodi Hyundai WRT kasuks etapilt meeskonna kõige kopsakamad punktid.

Ühegi testikilomeetrita startisid rallile Ken Torn ja Kauri Pannas Junior WRC sarjas. Esikoha konkurentsis kaasa rääkimiseks sellest ei piisanud, kuid Junior WRC hooaja avaetapilt naasti soliidse kolmanda kohaga. Vanema generatsiooni R2 autoga osalenud Georg Linnamäe suutis selja taha jätta nii mõnegi uuemal autol võistelnud konkurendi ja lõpetas väljaspool JWRC arvestust sõitvana RC4 autode konkurentsis 13. kohal.

WRC3 klassis ehk R5 autodel startis kaks Eesti ekipaaži. Raul Jeets ja Andrus Toom finišeerisid tublil 7. kohal, Roland Poom ja Ken Järveoja ralli lõppes kahjuks väljasõidu tõttu.

Järgmine MM-etapp toimub 12.-15. märtsil Mehhikos.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas