Georg Gross ja Raigo Mõlder Tallinna ralli avapäeva järel liidrid

Tallinna rallil sõideti avapäeval kolm kiiruskatset, esimene Lauluväljakul, teine Ruila katse ka kolmanda katsega jõuti Laitse Rally Parki. Teisele päevale lähevad liidritena vastu Georg Gross ja Raigo Mõlder (Ford Focus WRC), kes edestavad teisel kohal olevaid Ott Tänakut ja Martin Järveojat (Subaru Impreza) 3,8 sekundiga. Kolmandal kohal on Timmu Kõrge ja Erki Pints (Mitsubishi Lancer EVO 9).

Gross võitis esimese katse Lauluväljakul, teisel oli parem Tänak ja tõusis sellega liidriks, kolmandal katsel aga oli taas kiireim Gross, kes lõpetas avapäeva liidrina, edu tiimikaaslase ees OT Racingust oli 3,8 sekundit.

„Üldiselt oleme rahul, eks päeva teisel, pikemal kruusakatsel oli plaan vähe kiiremini liikuda, kuid tolm oli üleval ja ei hakanud riske võtma. Eks homme läheb tõsisemaks võidusõiduks,“ võttis päeva kokku Gross.

Avapäevaga oli rahul ka Tänak, kes ütles, et peab hetkel harjuma üsna mitme asjaga. „Uus auto, sellest ajast kui viimati N-rühma autoga sõitsin on palju möödas ja see vajab taas natuke harjumist. Kaardilugeja on ka uus, kuid olen hetkeseisuga rahul ja vaatame, mis homme saama hakkab,“ kommenteeris Tänak.

Kolmandal kohal ja klassi N4 teisel kohal on Timmu Kõrge, kes kaotab Grossile 6,9 sekundit. „Ega seda päris õiget asja veel leidnud ei ole, vähe rabe on sõit olnud. Eks homme paistab, tööd on tehtud palju ja uue meeskonnaga olen väga rahul, professionaalne suhtumine igas mõttes,“ rääkis Timmu Kõrge, kes sõidab MM-Motorsport meeskonna värvides.

Neljandal kohal absoluudis on Rainer Aus ja Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes kaotavad liidrile 10,2, viiendad on Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov (Mitsubishi Lancer EVO X), kaotust liidritele 10,9 ja kuuendad Raul Jeets ning Andrus Toom (Mitsubishi Lancer EVO X), nemad jäävad Grossist 11,4 sekundi kaugusele. Teisel katsel katkestasid käigukasti tõttu Siim Plangi ja Marek Sarapuu, kes plaanivad taas tagasi olla ralli teisel päeval.

Kaheveoliste klassi liidrid on Martin Kangur ja Andres Ots (Honda Civic Type-R R3), kellele Sander Siniorg ja Cristen Laos (Honda Civic Type-R) kaotavad 12,3 sekundiga. Kolmandad on Jussi Kumpumäki ja Jani Salo (Citroen DS3 R3T), kes jäävad Siniorust 3,7 sekundi kaugusele.

Rahvuslikus E-rühmas on liidrid Ago ja Kalle Ahu (BMW M3), kes edestavad Argo Kuutoki ja Mart Bergmanni (BMW M3) 3,7 ja Einar Laipaika ja Siimo Suvemaad 5,2 sekundiga.

Tallinna ralli detailsed tulemused peale avapäeva

http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Tulemused.xls

Tallinna ralli online tulemused

http://autosport.ee/rallyreg/?page=32&race_id=248&

Foto: Ray Põder

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas