Noortesport

Miks on noortele autosporti vaja?

  • Autosport, nagu igasugune muu sport, annab noortele oskused oma eesmärke seada ning neid ellu viia.
  • Autosport arendab noorte sõiduoskusi ja sõidutunnetust. Noored saavad kogeda reaalseid ohumomente, samas õpivad nad auto üle kontrolli saamist turvalistes oludes.
  • Autosport on meeskonnatöö ning autospordis osalemine annab noortele võimaluse õppida paremini suhtlema ja kogeda tiimitööd, tegutsedes ühise eesmärgi nimel.
  • Autosport annab lisaks muule kasulikule ka suurepärased tehnikateadmised.

Alustamiseks võiks noor käia vaatamas erinevaid võistlusi, kus saab kõike oma silmaga näha ning ise küsida. Seejärel tuleb teha esmane valik. Alustamiseks on kõige lihtsamad alad rahvakross ja noortesprint, kus saab võistelda ka ilma spetsiaalse ümberehituseta autodel. Enamusel spordialadel on noortele eraldi võistlusklassid, mõnedel aladel aga korraldatakse noortele ka täiesti eraldi võistlusi. Lisainfot saab eri alade tutvustuste alt ning ka Eesti Autospordi Liidu sekretariaadist ja alakomiteedest.

Millised on noore võimalused autospordiga esimese tutvuse tegemiseks?

Kõrgelennulisest karjäärist unistavad paljud ning mõned ka jõuavad maailma absoluutsesse tippu. Selleks, et saada aimdust, mida autosport endast kujutab, ei ole aga kohe tarvis kallist võistlusautot. Esmase tutvuse tegemiseks sobivad hästi järgmised noortesarjad.

auto24 TALENDID RAJALE 2017

auto24 TALENDID RAJALE on Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu poolt viiendat aastat järjepanu korraldatav algajatele autospordihuvilistele mõeldud hobikardisari, kus võivad osaleda kõik 2003. a ja hiljem sündinud poisid ning tüdrukud, kes ei ole võistlusele eelnevatel aastatel omanud võistlejalitsentsi. Võisteldakse nii olemasolevate kardikeskuste kui ka selleks spetsiaalselt loodavatel ajutistel hobikardiradadel. auto24 TALENDID RAJALE võistlussarja teeb unikaalseks see, et karti ega muud võidusõiduvarustust võistlejal endal olemas olema ei pea. Sarja iga etapi võitjat ootab ees osalemine täismahus kardispordi Eesti meistrivõistluste etapil. 

ZEBRA CUP - "Noored roolis"

Samuti tehti 2013. a algust ZEBRA CUP - "Noored roolis" sarjaga. Tegemist on Eesti Autospordi Liidu rallikrossi komitee poolt ellu kutsutud liiklusohutust ja sõidumeisterlikkust edendava võistlussarjaga, mis on mõeldud eeskätt noortele tüdrukutele ja poistele, kellel puudub esmane või on väike sõidukogemus autoroolis. Sarja eesmärk on lisaks heale seltskonnale saada osa põnevast võidusõidust, mille läbi omakorda on kogenud instruktorite käe all võimalik omandada kiire ja samal ajal ohutu sõidu saladusi. ZEBRA CUP - "Noored roolis" võistlussarjas on kasutusel ühesugused Renault Twingod, tagamaks kõigile osalejatele võrdsed tehnilised võimalused. Vaata pilte senistest võistlustest ka ZEBRA CUP - "Noored roolis" Facebook´i lehelt https://www.facebook.com/nooredroolis/

 

EST RUS ENG

Autosport 2016

Järjekordne raamat sarjast „Eesti Autosport“ koondab endas traditsiooniliselt kokkuvõtet aastast Eesti autospordis. Hulgaliselt pildimaterjali, põhjalikud ülevaated, persoonilood ja 2016. aastat kokku võttev statistika. Järjekorras on see juba 14. raamat ja sellise pika traditsiooniga spordiraamatuid pole Eestis palju. Aasta pakkus meile erinevatelt aladelt erinevaid emotsioone ja need on kõik siia kaante vahele pandud.

See raamat on väärikas kokkuvõte 2016. aastast Eesti autospordis ja see leiab kindlasti tee Eesti autospordisõbra raamaturiiulisse. Saadaval nii raamatupoodides kui EAL kontoris Mustamäe tee 4.

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli mobiilis

EAL Akadeemia

veebitehas