2021 hinnakiri kinnitatud

EAL hinnakirjas on võrreldes 2020. aastaga toimunud mitmed muudatused, millele soovime allolevas täiendavalt tähelepanu juhtida.

Võistlejalitsents

Kohaliku tasandi (rahvuslik, rahvaspordi ja noorte) võistlejalitsents on universaalne ja kehtib ühtviisi kõikidel vastava taseme võistlustel. See tähendab, et rahvuslik litsents annab õiguse osaleda kõigil kohalikel autospordivõistlustel sõltumata distsipliinist. Näiteks võib startida sama võistlejalitsentsiga nii autorallis kui kiirenduses.

Erandiks on kart ja 4x4 off-road, kus kohaliku taseme litsentse väljastab vastavalt Eesti Kardiliit ja 4x4 off-road alakomitee. Kardi ja 4x4 off-road võistlejalitsentsid ei kehti ühelgi teisel autospordialal. Samuti on erandiks e-autosport, kus litsents on oluliselt odavam. E-autospordis saab osaleda mistahes muu kehtiva autospordi võistlejalitsentsiga, kuid e-autospordi litsents ei anna õigust osalemaks teistel autospordi distsipliinidel.

Rahvusvahelise litsentsi väljastab EAL vastavuses FIA kehtivatele nõuetele.

Litsentsitaseme tõstmisel hooaja vältel tuleb edaspidi tasuda vaid hinnavahe (nt rahvaspordi litsentsitasemelt rahvuslikule tasemele liikumisel tuleb tasuda 50 eurot).

Detsembris alustame järk-järgulist üleminekut EAL uuele infosüsteemile, mille esimese moodulina juurutame võistlejate ja võistlejalitsentside registri. Ülemineku kiirendamiseks rakendame seda koheselt baasfunktsionaalsuse valmimisel, kuid olulised äriprotsessid ja kogu muu EAL tegevusi haarava kompleksse tarkvaralise lahenduse realiseerime ja juurutame jooksvalt etappide kaupa. Loodame kõigi osapoolte mõistvale suhtumisele võimalike komplikatsioonide puhul, mis mahukate tarkvaraarenduste juurutamisega paratamatult kaasnevad. Esimene avalik liidestus litsentsitaotluse esitamiseks muutub kasutajatele kättesaadavaks jaanuaris.

Dokumendid

Võistlusauto tehnilise kaardi väljastamine toimub samadel alustel nii kehtiva kui lõppenud homologeeringuga autode puhul ja sisaldab EAL tehnikakolleegiumi volitatud liikme poolt teostatavat auto ülevaatust.

Turvapuuri sertifikaadi taotlemine sisaldab ühtaegu ka tehnilise kaardi väljastamist ja sellega seotud kulusid.

Tehnilised teenused

Varasemalt ei sisaldanud ajavõtusüsteemi rent iga kord peaajamõõtja teenust. Nüüd on peaajamõõtja teenus kellade rendi puhul alati hinna sees ja korraldajale ei ole sellega seoses täiendavaid kulusid (välja arvatud majutuskulude katmine vajadusel).

Registreerides võistluse EAL-is on registreerimine ja tulemuste kuvamine EAL-i andmesüsteemis on 2021. aastal tasuta.

EST RUS ENG

Autosport 2019

Unustamatu autospordiaasta 2020 on kaante vahel! Saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Kiirusta, raamatuid on piiratud kogus!

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11.oktoobrist 1991.a., omades FIA põhikirja art. 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Ralli EMV sari

veebitehas