Tehnikakolleegium teavitab

Tehnikakolleegium teavitab alates 2013. aastast kehtima hakkavatest reeglitest või jõustuvast infost:

- E-rühmas on rallikomitee otsusel alates 01.01.2013. a kohustuslik kasutada FHR (endise nimetusega HANS) kaelatuge.

- Eestis on väga levinud British Standards Institute (BSI) poolt sertifitseeritud „type AF/R” kiivrite kasutamine (kiivril on „punane” kleebis kiivri välisküljel), kuid FIA poolt on teatatud, et nende kiivrite kasutamise aeg saab 31.12.2013 läbi. Sellekohane lisainfo FIA kodulehelt: http://www.fia.com/sites/default/files/regulation/file/L25_standards_for_helmets_1.pdf. Iga distsipliini alakomitee võib kehtivuse lõpetanud kiivrite kasutamist edasi lubada, kuid selline info avaldatatakse sellisel juhul tehnilistes tingimustes.

- E-rühmas on alates 2013. aastast ainult lubatud kasutada FIA poolt homologeeritud istmeid (standardid 8855 ja 8862), mille tootmisajast on möödas mitte rohkem, kui 10 aastat (istmele märgitud ajast alates).

- Ralliautodel, milles tulenevalt võistlusklassi reeglitest on tulekustutussüsteemi olemasoleu kohustuslik, peab kustutusaine minimaalne mass olema vähemalt 3 kg (http://www.fia.com/sites/default/files/regulation/file/253 (2013).pdf).

EST RUS ENG

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

Ralli EMV sari

veebitehas