33. Tallinna Ralli toob starti põnevaid sõitjaid ja autosid

foto: Dace Janova

Nädalavahetusel sõidetav Tallinna Ralli on Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste viies ja Põhja-Euroopa autoralli meistrivõistluste kolmas etapp. Kokku registreerus Tallinnas ning Harju-ja Raplamaa teedel sõidetavale rallile 71 meeskonda. Ralli stardirivi avavad Kalle Rovanperä-Risto Pietiläinen Skoda Fabia R5 masinaga. WRC sarjas sõitnud Harri Rovanperä poeg Kalle, kes saab oktoobris 16-aastaseks, sõidab Läti Autospordi Liidu eriloaga Läti meistrivõistlustel ja on oma klassi liider.

Järgnevad stardinumbrid kuuluvad Eesti sõitjatele, klassi N4 Eesti meistrivõistluste liidrid, Egon Kaur-Silver Simm (Mitsubishi Lancer EVO 9) ja teisel kohal olevad Rainer Aus-Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer EVO 9). Läti meistrivõistluste raames on stardis ka lõunanaabrite üks kiiremaid sõitjaid, Janis Vorobjovs koos Andris Malnieksiga, nende sõiduvahendiks on Mitsubishi Mirage prototüüpauto ja omas klassis on nad Rovanperä järel teised.

R5 klassi autosid, millistega sõidetakse ka autoralli MM-sarjas klassis WRC2, on Tallinna Ralli stardinimekirjas kokku kolm, lisaks Rovanperäle veel Radik Shaymiev-Maxim Tsvetkov (Ford Fiesta R5) ja Raimonds Kisiels-Arnis Ronis (Skoda Fabia R5).

Tugeva konkurentsiga esiveoliste, kuni 1,6 liitrise mootoriga R2 autode klassis tulevad kohalikele sõitjatele konkurentsi pakkuma Läti meistrivõistluste liidrid selles klassis, Martinš Sesks-Maris Kulšs (Peugeot 208 R2) ning Põhja-Euroopa tsooni meistrisarja liidrid Tommi Hatakka-Henri Arpiainen (Ford Fiesta R2).

Tänavuse ralli kavas on ka täiesti uus ja ainulaadne kiiruskatse Tallinna linnas, Filtri teel. Sellele katsele stardib esimene auto kahepäevase ralli lõpus, laupäeval 27. augustil kell 18.00. Linnakatse paremaks jälgimiseks soovitatakse kasutada spetsiaalset pealtvaatajate ala. Operatiivset infot tulemuste kohta kogu kahepäevase ralli vältel saab pidevalt Radio Mania vahendusel sagedusel 88,8 Mhz. Ralli tulemused on leitavad aadressilt autosport.ee/rallyreg

Kokku läbitakse 33. Tallinna Rallil 13 kiiruskatset kogupikkusega 100,14 kilomeetrit. Esimene auto stardib reedel kell 17.30 Keilast, Tööstuse tänav 15 asuvast võistluskeskusest. Reedel sõidetakse neli ja laupäeval üheksa kiiruskatset. Ralli lõpeb laupäeval 27.08 kell 18.30 Rocca Al Mare keskuse juures. Võistlejate pidulik autasustamine ja hilisem afterparty toimub ööklubis Teater. Kiiruskatsete pealtvaatajate legendid ja kogu info 33.Tallinna Ralli kohta leiab sellel nädalal ilmuvast Autolehest. Samuti tasub jälgida Tallinna rallit Facebookis - tallinnaralli2016. Seal on võimalik osaleda ka pealtvaatajate mängus, kus loosimisele läheb mitmeid põnevaid auhindu.

Registreerunute nimekiri: http://autosport.ee/rallyreg/index.php?page=27&race_id=347&

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas