Autode jäärajasõidu Eesti karikavõistluste esimesele etapile registreerus üle 120 võistleja

26. jaanuaril saab Tartumaal, Rõngu vallas, Rannakülas, Võrtsjärve jääl toimuma selle aasta jääraja karikavõistluste esimene etapp. Tingimised on talvised ja registreerunute arv ületab 120, mis näitab, et antud sarja ja jäärajal sõitmise vastu on huvi olemas. Starti tuleb nii tänavasõidukeid kui sportautosid ja lisaks eraldistardile saab näha ka ühisstarte.

Arvestusklasse on kokku seitse ja need on järgmised:

2 WD (kaherattaveolised autod) noored (kuni 17-aastased k.a.), esi- või tagavedu. Tänavarehv.

2 WD naised. Tänavarehv.

2 WD esivedu. Tänavarehv.

2 WD tagavedu. Tänavarehv.

4 WD (neljarattaveolised autod) Tänavarehv

2 WD Sport. Esi- või tagavedu. Piikrehv.

4 WD Sport. Piikrehv.

ERK 2WD Esi- või tagavedu. Piikrehv.

Kui kõik ülejäänud klassid sõidavad eraldistardist aja peale, siis klassis ERK 2WD toimuvad ühisstardid, mis vaieldamatult lisavad võistlusele kuhjaga vürtsi. Kokku sõidetakse kolm vooru ja võistlussõitude algus on kell 9.45, esmalt käivad rajal tänavarehviga masinad ja siis piikrehvidega masinad.

Jääraja karikavõistluste kalender 2013

1. etapp 26. jaanuar Rannaküla (Võrtsjärv)

2. etapp 16. veebruar Kuremaa (Kuremaa järv)

3. etapp 23. veebruar Võru (Tamula järv)

4. etapp 2. märts Põltsamaa (Kamari järv)

Lisainfo: www.autosport.ee/rk

Foto: Pille Russi

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas