Autoringrajahooaja avavõistlus toob auto24ringil viie sarja meistrivõistlused

Pärnumaal, Audru vallas asuva auto24ringi avavõistlus 10.-11. mail on Eesti, Läti, Soome, Venemaa ja Balti meistrivõistluste etapiks. Näha saab vanu tuttavaid klasse ja ka päris uusi ning taas on Pärnus kihutamas vormelid, autoringraja esimene kodune võistlusnädalavahetus tõotab tulla põnev.

Eesti meistrivõistluste punkte asuvad püüdma järgmised klassid: Vormel Scandic, BMW 325, Baltic Open ja Kumho. Kaks viimast on ka Läti ning Balti meistrisarja etapiks. Taas on Pärnus tagasi vahepeal tagashoidlikult esindatud vormelautod, mis peaks kuuluma iga ringrajavõistluse juurde.

„Vormel Scandic on vormelitele mootori töömahuga kuni kaks liitrit. Eelkõige tahame siin sõitmas näha erinevate generatsioonide Vormel Renault 2.0 autosid, ka vanemaid mudeleid, millega sõit on odavam. Lisaks Vormel Renault autodele saab Vormel Scandic klassis sõita ka näiteks F3 ja F4 vormelitega,“ selgitab ringrajakomitee esimees Toomas Lambin.

Vormel Scandic sõitjaid peaks nägema avavõistlusel pisut alla 10, teiste hulgas STCC sarja avaetapi klassis Vormel Renault 1.6 võitnud Martin Rump, Erko Vallbaum, Nanci Ristla ja paljud teised.

Soome meistrivõistluste klasse on Audrus stardis kaks.BMW Extreme klass on endiselt kestvussõidu tunnustega, kui kuni kaheliikmelised meeskonnad on mõlemas sõidus rajal 45 minutit. Toruraamidele ehitatud siluettautode klass Camaro Cup on samuti juba Eestis käinud, kuid nüüd on pisut alla 1200 kilose miinimumkaaluga 5,7 liitrise V8 Chevy mootoriga masinad valmis kihutama ka uuel auto24ringil.

Venemaa meistrisarjast tuleb auto24ringile oma etappi sõitma Mitjet klass. Tegu on samuti toruraamidel siluettautodega, mis on tänapäevaste automudelite (BMW, Mercedes-Benz jne) vähendatud mudelid. Edasiviivaks jõuks nendel masinatel on Renault kaheliitrine mootor. Sari on rahvusvaheliste osalejatega, lisaks venelastele sõidavad seal ja näiteks prantslased.

Reedel algavad vabatreeningud kell 9.15, kvalifikatsioonid kell 12.50 ja võistlussõidud kell 15.50. Laupäeval algavad võistlussõidud kell 10.55.

Foto: Mika Mäki

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas