Avapauk HRX Eesti meistrivõistlustele on antud!

HRX Eesti kardispordi meistrivõistluste esimene osavõistlus peeti laupäeval Tabasalu kardirajal. Rajale kihutas 85 kardisportlast ja heameel on tõdeda, et aina rohkem Eestimaalasi on leidnud tee kardirooli.

Võistluspäeva üheks haaravamaks võistlusklassiks kujunes osavõtjate rohkeim Rotax Junior. Juba eelfinaal andis mõista, et ligi 20 osalejaga klassis kujunevad välja kindlad võitluspaarid. Eelfinaali võidu näpsas Jüri Vips (TARK Racing) napilt Ralf Aroni (AIX Racing Team) ees. Kolmanda koha eest pidasid ägeda duelli maha Artur Ploom (R24 Motorsport) ja Jan Erik Meikup (AGS Racing). Ka finaalis jätkus samade paaride heitlus, kuid seekord oli lõppresultaat teistsugune. Avaetapi võitis Aron, teine oli Vips ja kolmas Meikup.

Rotax Max klassis domineeris kindlalt valitsev Eesti meister Aavo Talvar (Talvar Racing). Apteekri täpsusega parimaid ringiaegasid sõitnud Talvar võitis finaali Kairo Kivi (AGS Racing) ees. Kolmas oli Remo Rahula (Talvar Racing), kes küll avarii põhjustamise eest sai kohtunikelt hoiatuse, kuid suutis siiski kolmandana finišeerida.

Osavõtjate põua all kannatavas Rotax DD2 klassis oli avaetapi parim Mario Haugas (Talvar Racing), kes võitis nii eel- kui finaalsõidu. Mõlema võistlussõidu teine ja kolmas koht kuulusid vastavalt Mario Vendlale (AGS Racing) ja Martins Lapinsile Lätist.

HRX Eesti meistrivõistluste teine etapp toimub 15. juunil Aravete kardirajal. 25. mail peetakse aga suurejooneline tänavaraja võistlus Haapsalu külje all – Rannarootsi Grand Prix.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas