Drifti viies hooaeg algab vinge võistlusega Tabasalus

Eeloleval nädalavahetusel antakse avapauk uuele driftivõistluste hooajale. Kui veel viis aastat tagasi osales esimesel etapil vaid 11 uljast sõitjat, siis tänavu on avavõistlusel juba neli korda enam võistlejaid kahes võistlusklassis nii Eestist kui välismaalt. Reedel alustatakse Tabasalu kardirajal treeningutega ja laupäeval on Tabasalus rajal oodata juba põnevaid heitlusi erinevate klasside kõrgetele kohtadele.

Drifti meistrivõistluste hooaja avaetapil astuvad võistlustulle umbes 40 võistlejat. Nende seas on hulgaliselt uusi sõitjaid street-klassis, sealhulgas mitmed mullused street-klassi sõitjad on kolinud pro-klassi. „Väikesest viie aasta tagusest sõpruskonna mõõduvõtmisest on välja kasvanud Eesti meistrivõistlused driftimises. Ala populaarsust näitab asjaolu, et nii palju osalejaid pole veel esimesel etapil stardis nähtud. Kuigi ka praegu on mõned autod garaažides valmimisjärgus ning liituvad võistluskaruselliga järgmistel etappidel,“ rõõmustas drifti meistrivõistluste peakorraldaja Marko Opmann.

Tänavu saab kogu hooaja vältel kaasa elada ka kiirendusvõistlustelt tuntud Marje Salumetsale. Mullu osales ta vaid mõnel drifti meistrivõistluste etapil. Seega ei ole driftimine enam ainult meeste pärusmaa.

Uusi sõitjaid on üsna palju nii street- kui pro-klassis. „Kindlasti on üheks oodatuimaks hetkeks see, kui vanade pro-sõitjate sekka lastakse rajale ka need, kes mullu osalesid street-klassis. Uued sõitjad kindlasti segavad vanade olijate kaarte, sest iga võistleja sõidustiil on pisut erinev ning mängib olulist rolli just tandemsõitudes,“ selgitas Opmann. Näiteks on praeguse seisuga street-klassist pro-klassi kolinud eelmisel aastal silmapaistvalt eeskujulikke poognaid näidanud Jarmo Luht ja Märt Kuvvas. Neist mõlemist on oodata kõvasid konkurente eelmise aasta parimatele Eduard Vahemetsale ja Taavi Toomarale.

Ühtlasi on Tabasalu kardirada kõigile võistlejatele uueks võistluspaigaks, seega rajast tulenevaid eeliseid ei ole ühelgi sõitjal. Esimesele etapile on oodata võistlejaid ka välismaalt. Praeguse seisuga on end kirja pannud ka võistlejaid Venemaalt.

Drift on mänguline võistlusala, mis on pealtvaatajaile hea jälgitavusega – rada on pealtvaatajaile täies ulatuses nähtav ning hea šõu on garanteeritud. Võistlused toimuvad kahes võistlusklassis. Pro-klassis võistlevad need, kel juba kogutud piisavalt kogemusi, et sõita tandemina, kus kaks autot sõidab korraga rajal ning järel sõitva võistleja eesmärk on kopeerida esimese võistleja sõidujoont, kurvi sisenemise nurka ning kurvi sisenemise kiirust. Teises ringis vahetavad võistlejad kohad. Street-klassis sõidavad võistlejad sel aastal esmakordselt ka tandemsõite eliminaatoris ehk 16 parima seas, ent sinna saamiseks peab sõitja teenima kvalifikatsioonisõidus vähemalt 35 punkti. Kohtunikud hindavad ka street-klassis võistleja sõidujoont (peab mööduma koonustest võimalikult lähedalt, ent koonust ei tohi ümber ajada), kurvi sisenemise nurka (mida rohkem külg ees, seda parem) ning kurvi sisenemise kiirust.

Eesti drifti meistrivõistluste I etapi ajakava:

Reede, 26. aprill

17:00- 19:30 street-klassi treening

19:30- 21:00 pro-klassi treening

Pealtvaatajate sissepääs alates 17.00!

Laupäev 27. aprill

12:00 avatakse väravad pealtvaatajatele

12:00- 13:45 street-klassi kvalifikatsioonid

13:45-14:00 drifti takso

14:00 - 14:45 pro-klassi kvalifikatsioon

14:50-15:20 võistlejate koosolek, rajal trikimehed/Drifti takso

15:30-16:30 street-klassi top 16

16:30-16:45 street-klassi autasustamine

17:00-18:00 pro-klassi top 16

18:00-18:15 pro-klassi autasustamine

Pealtvaatajale pilet 10 eurot, kehtib mõlemal päeval käepaela alusel, alla meetri mehed tasuta.

Fotol eelmise aasta drifti meistrisarja etapp Laitse Rally Park rajal, foto autor Pille Russi

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas