Drifti võistluspaarid kruvivad pinget

Täna hommikuks on Drift Allstars Optibet Estonian GP etapi kvalifikatsioonitulemuste põhjal moodustatud võistluspaarilised ehk tandemid eliminaatorsõitudes. Paarid kruvivad pinget, sest vastamisi on nii meeskonnakaaslaseid kui ka vanu ja uusi rivaale.

Näiteks on võistluspaarina eliminaatorsõitudes kokku sattunud meeskonnakaaslased Rait Lember ja Kevin Pesur. Teadagi on Pesur Eesti noorim driftija, kes on oma esialgsed driftioskused omandanudki Lemberi käe all olles algul tema meeskonnas mehaanik. Tänaseks on noor driftihuviline jõudnud Eesti parimate driftijate sekka, kes suudab olla vääriline vastane ka Euroopa tippudele. Aga selleks, et Euroopa tippe vallutada, tuleb kõigepealt oma meeskonnakaaslasest Lemberist jagu saada. „Võitu ma ei anna kellelegi niisama, see tuleb ise välja teenida!“ sõnas Lember. Rajal sõprussuhted ei loe ning igaüks seisab iseenda eest näidates oma parimaid oskusi. Mehed lubavad teha vinge ja vaatemängulise sõidu, mille auhinnaks on pääs järgmisse vooru, kus siis on vastaseks James Deane, kes on Euroopa parim sõitja ning tema peale ihuvad hammast pea kõik sõitjad.

Deane on tuntud kui „driftimasin“, sest tema sõidustiil on agressiivne ja kiire, kus ülekeevatele emotsioonidele ei ole kohta. „Ma tean, et kõik jahivad võitu minu üle, aga kuna ma pole ka ise varasematel aastatel siin rajal esikohta võitnud, siis ma soovin seda väga!“ kommenteeris Deane. Viiekordse Iiri driftimeistri arvates ongi nii huvitavam võistelda, kui konkurentide pinge on õhus, sest seda magusam on võit.

Täna toimuvad Laitse Rallypargis kella 12.30 vabatreeningud ning kell 13.30 algavad elminaatorsõidud, mis kestavad kuni õhtuni kuni on selgunud parim driftija. Kõik sõidud, nii treenigud kui finaalid, on täna ainult paarissõidud, mis on adrenaliinirohked ning uks ukses tandemid. Tule ela omadele kaasa, et võit jääks koju!

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas