Driftilegendid Rapla kardirajal

07-08. september 2018 toimub Rapla kardirajal selle aasta viimane ja vägagi eriline driftivõistlus. Üle mitme aasta on Rapla võistlus Eesti PRO-klassi meistrivõistluste arvestustes, mis tähendab, et tavapärasest suurem arv väga võimsaid autosid koos Eesti parimate pilootidega asub omavahel mõõtu võtma. See pole veel kaugeltki kõik, kuna 10. hooaja puhul oleme visanud kinda Eesti, Soome ja Läti staaridele drifti minevikust nii rajalt, kui raja kõrvalt. See tähendab, et et on lootust kohata nimesid,keda 2...3...5 või isegi 9 aastat radadel näha pole olnud. Lisaks kohal meie algusaastate kommentaatorid ja driftitsikid kes oma sharmist ja jutust vahepeal midagi kaotanud pole.

Nagu ikka ei puudu ka seekord Superfinaalid, kus parimad Pro-Am klassi sõitjad saavad võimaluse ennast proovile panna Pro klassi paremate vastu kellega muidu võistlustel kohata ei õnnestu.

Pro sõitjatel on käsi soe, sest alles eelolnud nädalavahetusel sai mõõtu võetud Lätis, Biekernieki ringrajal, kus toimus eelviimane etapp Eesti MV arvestuses ning viimased etapid Balti ja Põhja-Euroopa MV(NEZ) arvestuses, kus seekord võidutses eestlane Mihkel-Norman Tults A1M Motospordi meeskonnast.

Seega pöidlad pihku ja Rapla kardirajale kaasa elama. Äkki õnnestub näha meistreid minevikust, Soome parimat naisdriftijat ja mõnda Läti sõitjat, kes Eesti driftile omal ajal elu sisse aitas puhuda.

Tegevust ja vaatamist leidub kõigile!

Ajakava pealtvaatajale

 

Reede 7.09

12:30 treeningud

17:00 street kvalifikatsioon

18:45 street klassi võistlejate tutvustus

19:00 street klassi finaalid

 

Laupäev 8.09

9:05 pro am kvalifikatsioon

11:05 pro kvalifikatsioon

13.00 avatseremoonia

14:00 pro- am tandemfinaalid

16:00 pro tandemfinaalid

18:00 Legendid (Superfinaalid)

20:30 Orienteeruv lõpp

 

Pärast võistlust ootame kõiki Rapla ööklubisse Madhouse, kus toimub kell

00:00 pidulik parimate autasustamine ja antakse välja ka Legendide rändkarikas, mis hakkab käima käest kätte Eesti meistritele Pro klassis.

Õhtu lõpetavad tõusvad hiphopi tähed Väike Tom ja Ditto.

 

Rapla kardirajal sissepääs:

Pensionärid ja keskooli õpilased 5.-

Tavapilet kogu võistluseks 15.-

Alla 12a noored Tasuta!!

 

PS! Ööklubisse sissepääs käepaela alusel tasuta.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas