EAL president Ari Vatanen osaleb külalisena Moskvas peetaval rallyshow’l

Laupäeval, 20. aprillil peetakse Moskvas show võistlus Rally Masters Show. Tegu on Venemaa ühe mainekaima võistlusega, mis vaatamata oma noorele eale on kogunud juba palju populaarsust. Rally Masters Show toimub kolmandat korda kuulsa Krõlatskoje spordikompleksi territooriumil. Tegu on asfaldil sõidetava võistlusega.

Külalisena jälgib seda võistlust teiste hulgas ka Eesti Autospordi Liidu president Ari Vatanen. Võistlusele lisaks on Ari Vatanenil Moskvas kohtumised Venemaa autospordiliidu juhtidega.

Alates esimesest Rally Masters Show toimumisest on Eesti sõitjad olnud igal korral esindatud. Kaspar Koitla osales kahel esimesel aastal, samuti meie veokamehed GAZ 51 masinatega, kes Moskva publikule vägagi nostalgiliselt mõjunud on. Tänavu on korraldajad saanud starti Markko Märtini, kes kihutab Krõlatskoje kompleksi teedel oma lemmikauto, Ford Focus WRC 03’ga. WRC autodega on stardis veel Jevgeni Novikov ja Gennadi Broslavski. Qatar M-Sport World Rally Team liige Jevgeni Novikov plaanis algselt osaleda Ford Fiesta RS WRC autol, kuid kuna tema autot oleks logistiliselt olnud võimatu selle ajaga Moskvasse saada (auto liikus peale eelmise nädalavahetuse Portugali MM-ralli Inglismaale, kus ta hoolduseks lahti võeti), siis andis M-Sport Venemaa hetke edukaima rallisõitja käsutusse Ford Focus RS WRC 09. Sama masinaga osales Mikko Hirvonen 2010. aasta Hispaania rallil. Kolmanda WRC auto toob starti Eestiski sõitnud Gennadi Broslavski, kes esmakordselt istub Mini John Cooper Works WRC rooli. Siim Plangi kihutab Moskvas tuttava Mitsubishi Lancer EVO 9 roolis.

Eesti rallipublikule tuttavaid nimesid on Moskvas veelgi stardis: Aleksei Lukjanuk, Ivars Vasaraudzis, Maris Neiksans, Aivis Egle, Vassili Grjazin, Patrick Flodin ja paljud teised.

Taas on Moskvas esindatud Eesti veokamehed ja sel korral tutvustavad GAZ veokaid Vene publikule neli Eesti meeskonda: Aare Müil/Tiit Vanamölder, Ants Kristall/Heiti Mering, Rainer Tuberik/Tauri Taevas ja Raivo Prukner/Andrus Markson.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas