Eesti kiirenduse meistrivõistluste esimene etapp sai peetud

Möödunud laupäeval, 15 juunil toimus Haapsalus, Kiltsi lennuväljal toimunud rahvusvahelises kiirendusvõistlusel EDRA Nationals 2013 jagati Eesti meistrivõistluste, Läti meistrivõistluste ning Eesti kiirenduse karikasarja punkte. Esialgu kahepäevasena plaanitud üritus, peeti ära ühepäevasena, kuna teise päeva ilmaennustus ei oleks turvalist võistrluse korraldamist lubanud. Sellel korral pidas ilmaennustus ka paika.

Võistluse korraldas, juba kolmandat aastat, Estonian Drag Racing Association MTÜ. Võisteldi kokku 14 võistlusklassis, neist 10 Eesti ja l'ti rahvuslikud meistrivõistluste klassid. Kõige vaatemängulisemat sõitu pakkusid eesti klassid Outlaw ja Street Modified, kuhu on kogunenud Eesti kiirenduse võimsad ja kiired. Rekordeid sellel korra ei purustatud, kuid sõiteti kiiremini seni kehtinud veerandmiili lõppkiirusrekord. Uue tulemuse tegi Kristjan Käbi oma Chevy Monza-l. Kiiruseks sellel korral 281,6 km/h. Kahjuks seda tulemust ametlikuks rekordiks kirjutada ei saa, kuna puudub rekordi kinnitamiseks vajalik nn back-up.

Eesti klasside esikolmikud on järgmised:

Street A

I - Edgars Dimpers

II - Rolands Ozolins

III - Tarvo Järv

Street B

I - Olegs Rezniks

II - Vladimirs Malers

III - Toomas tuuling

Bracket

I - Ago Kravets

II - Kristo Tihvan

III - Tarmo Naarits

Street Modified

I - Lauri Soots

II - Gunnar Saar

III - Andres Arnover

Outlaw

I - Veljo Einberg

II - Kristjan Käbi

III - Maris Ozolins

Street Bike

I - Erko Poska

II - Priit Serk

III - Janek Kirjanen

Pro Bike

I - Deivid Urbus

II - Petri Koivuniemi

III - Erki Anto

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas