Eesti mees sõitis maailmarekordi!

Fotod: Matis Hint

Eesti kiirendaja Andres Arnover tegi endale möödunud nädalavahetusel sünnipäevakingituse, millest iga sportlane unistab – mees sõitis oma Fordiga Mustangiga Nitro Nationals 2016 võistlustel Alastaros välja uue maailmarekordi arendades kiiruse 327 kilomeetrini tunnis!

„See oli täielik üllatus!“ tõdeb Arnover rõõmsalt. Kõne Ameerikast tehti talle selle võimsa uudisega alles järgmisel päeval pärast sõitu. „Ei osanud kohe midagi vastata sellise uudise peale,“ tõdeb mees eestlaslikult tagasihoidlikult.

Teda saab nüüd nimetada meheks, kes sõitis oma autoga nii kiiresti, et mitte keegi terves maailmas ei ole veel kunagi samasuguse autoga sama tüüpi mootoriga samasugust kiirust arendada suutnud. Suur asi! „Ja no sellest parem sünnipäevakingitus saaks olla ainult see, et rekord tuleks veel kiirema ajaga,“ lisab mees ise muigamisi.

Estonian Drag Racing Association´i esindaja Kaarel Oras on nii suurepärasest uudisest selgelt elevil. Ta nendib, et alati on tore tõdeda, et Eestimaal leidub tublisid ja tahtejõulisi inimesi, kes näevad kõvasti vaeva ja tasuks on olla oma valdkonnas maailma kiireim. „Ja loomulikult loob see jällegi Eestile positiivset kuvandit kogu maailmas!“

Andres Arnover ise aga loorberitele puhkama jääda ei kavatse. „Kahe nädala pärast on Rootsis võistlused, seal püüame veel paremat aega!“

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas