Eestlased käivitavad rallikrossi Balti karikasarja

Laupäeval toimub Tartumaal Kulbilohu rallikrossirajal uus rallikrossivõistlus - EstRX Rallycross Cup 2019, millega loodetakse alus panna Baltimaade ja Poola ühisele karikasarjale.

"Oleme säärase sarja käimalükkamist juba pikemalt planeerinud, kuid sel aastal võib öelda, et jõudsime lõpplahendusele kõige lähemale," kommenteerib edusamme Rallikrossi komitee esimees Valdur Reinsalu. "Tehnilistel põhjustel küll sarjana meil seda veel registreerida ei õnnestunud, kuid proovime sel hooajal Eestis, Lätis, Leedus ja ka Poolas igas riigis ühe ühise võistluse korraldada. Alustame Eestist!" lisas Reinsalu.

EstRX Rallycross Cup võistlusel võetakse mõõtu viies võistlusklassis - nelikveolistes (Supercar), tagaveolistes (Toruingcar), krosskartides (Speedcar Xtreme) ja kahes esiveoliste klassis (Super1600 ja Super2000). Tänase seisuga on võistlustele registreerunud 37 sõitjat Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Kui peaks juhtuma, et mõnes võistlusklassis on osalejaid vähe, siis igavaid sõite pealtvaatajatel oodata ei ole - nimelt on kokku lepitud, et alla nelja sõitja puhul võivad korraldajad ka võistlusklasse omavahel kokku panna.

Eestvedajate arvates oleks Balti karikasarja käima minek siinse regiooni jaoks suur samm edasi, sest täna on kohalike meistrivõistluste sarjadedest Euroopa meistrivõistlustele edasi minek päris suur samm. Vaheetapp annaks sõitjatele parema võimalus end testida ja ka rohkem kindlust edasi liikumisel.

EstRX Rallycross Cup 2019 võistluspäev Kulbilohus algab kell 10.15. Finaalsõidud algavad kell 14.15. Pileti saab soetada võistluspaigas kohapeal.

Sõitjate nimekiri: https://rallikross.ee/estrx-rallycross-cup-2019-registrations/

Lisainfo: https://www.facebook.com/events/415142122369860/

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas