Eestlased osalesid rallikrossi EM-etapil Soomes (VIDEO)

Nädalavahetus pakkus tõsisele rallikrossisõbrale paraja maiuspala, kui Soomes, Kouvolas sõideti rallikrossi Euroopa meistrivõistluste etapp. Stardis oli ka eestlasi, Super1600 klassis Siim Saluri (Citroen C2 Super1600) ja Janno Ligur (Škoda Fabia) ning SuperCar klassis Andri Õun (Ford Fiesta) ja Valdur Reinsalu (Ford Fiesta). Sõidud rallikrossi tippsarjale omaselt põnevad ja vaatemängulised.

Super1600 klassis jõudis eelsõitudes korralikke aegu näidanud Siim Saluri eelviimasena 12 sõitja hulka, kes said edasi poolfinaalidesse. Poolfinaalidest sai edasi kummagist sõidust kolm kiiremat, Saluri oli oma sõidu viies ja sellega lõppes ka tema sõit. Igal juhul korralik esitus Salurilt, kelle lõppkohaks etapil jäi 11 ja sellega teenis ta kaheksa EM-sarja punkti. Janno Liguri jaoks lõppes võistlus kahjuks juba laupäeval, kui kokkupõrkes konkurendiga jäi õlipumba rihm ainult paari millimeetriga peale, mistõttu ei läinud õlisurve tuli põlema ja tagajärjeks purunenud mootor. Neli punkti küll eelsõitudest tuli, kuid see on vaid väike lohutus, sest eesmärk oli kindlasti suurem.

Super1600 klassi etapi võitis taas Reinis Nitiss, kes pani kinni oma poolfinaali ning ka finaali, kus edestas 2,6 sekundiga Ildar Rakhmatullinit ning 2,8 sekundiga Eric Färenit. Nitiss on ka EM-sarja liider, edestades kolme punktiga Rakhmatullinit ja 11 punktiga Färenit.

SuperCar klassis meie sõitjad finaalideni ei jõudnud, Valdur Reinsalu oli etapi kokkuvõttes 23, kaks eelsõitu katkestama pidanud (tehniline ja rehvid veljelt maas) Andri Õun oli 25. Tänavu rallikrossile pühendunud Petter Solberg, kes oli ka tõeline publikulemmik, oli väga lähedal oma esimesel etapivõidule, kuid paraku pidi ta finaalis liidrikohal olles katkestama, kui auto esiratas risti alla oli. Võidu sai Tanner Foust, teine Timur Timerzjanov ja kolmas Timmy Hansen. Timerzjanovil on nüüd kahepunktiline edu Hanseni ees.

Kouvola esimese päeva video

Kouvola teise päeva video

Foto: Tombanks Photography / RallycrossRX

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas