Esmakordselt Eestis lõppkiirusvõistlus kiirendusvõistluse sees!

Juba homme algavad Haapsalu lähedal vanal Kiltsi lennuväljal rahvusvaheline võidusõiduüritus „EDRA Finals 2015“, mille raames peetakse esmakordselt Eestis samal rajal ja samal ajal kiirendusvõistlusega maha ka lõppkiirusvõistlus, kus pannakse proovile juhid ja masinad ühekilomeetrisel võistlusdistantsil.

Võistluse korraldaja Kaarel Orase sõnul on sellise klassi võistluskavasse lisamise põhjuseks tekitada suuremat sõitjate ja pealtvaatajate huvi nii kiirenduse, kui lõppkiirusspordi vastu. „Samas annab see ka viimase võimaluse sellel hooajal huvilistel end ja oma masinat turvaliselt proovile panna ja sportlikult välja elada,“ selgitab Oras.

Lõppkiirusklassidesse võivad registreerida kõik, kellel kiire ning korras auto, kiiver ja julgus olemas on. Lõppkiirusvõistlus on jagatud kahte klassi. TopSpeed A klassis võistlevad autod, mille mootori kubatuur jääb alla 3,5 liitri piiri. Kõik masinad, millel on suurem mootor, kuuluvad võistlusklassi, mille nimeks TopSpeed B.

Tule kogu perega!

Uut võistlust tasub kindlasti kogu perega vaatama tulla, sest ilm tõotab tulla suurepärane ja kõik alaealised pääsevat pinevat päeva jälgima täitsa ilma rahata! Ka tühja kõhtu ei pea kartma, sest soovijate kõhud täidab hea ja paremaga Rannarootsi. Väravad avatakse pealtvaatajatele laupäeva hommikul kell 10.00.

Ära maga maha!

Lisainfo ja võistlejate registreerimine www.edra.ee

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas