Euroopa kiirendusvõistluste karikasarja etapp esmakordselt Eestis!

Tuleval nädalavahetusel toimub Haapsalu lähedal asuval legendaarsel Kiltsi lennuväljal kiirendusvõistlus, mille raames jõuab esmakordselt nimetatud spordiala ajaloos Baltimaadesse Euroopa suurim karikasari, mis on mujal skandinaavias juba ülimalt populaarne on.

EDRS (European Drag Racing Series) on ürituse korraldaja Kaarel Orase sõnade kohaselt Euroopa suurim karikasari kiirendusvõistluses. „Eesti on antud hetkel ainus riik Baltimaadest, kes vastab EDRSi poolsetele tingimustele nii tehniliste reeglite kui oskuste poolest,“ sõnab Oras uhkusega.

EDRS sarja tulekut Eestisse vöiks võrrelda näiteks Rally Estonia arenguga, kus astuti järjest rahvusvahelise areeni poole. „Nädalavahetuse etapp on üks esimesi suuri samme sel teel,“ lausub mees lootusrikkalt ja peab täiesti võimalikuks, et kuigi esimesel korral ei osale Eestis kõik EDRS klassid, siis tulevikus tuleb ka see kõnealla.

Terve nädalavahetuse kestvatele võistlustele on oodatud kõik autospordihuvilised Eestist ning kaugemaltki. Kohale tasub tulla terve perega, sest sissepääsutingimused on soodsad ja tegemist-vaatamist jätkub kindlasti kõigile.

Kohtumiseni Kiltsi lennuväljal!

Foto: Kristjan Pokk

Piletiinfo:

1 päeva pilet - 10 EUR

2 päeva pilet - 15 EUR

Perepilet - 2 täiskasvanut ja x last (alla 18) - 15 EUR päev, 25 EUR 2 päeva

Alla meetri mehed/naised - tasuta

Võistluse ajakava:

Reede 01. Juuli

16:00 - Boksiala avatud

18:00 - Check- ja tehniline kontroll avatud

21:00 - Check- ja tehniline kontroll suletud

21:00 -........ - Pit silence

Laupäev 02. juuli

08:00 – 11:30 - Check-in ja tehniline ülevaatus avatud

11:00 - Väravad avatud pealtvaatajatele

12:00 - 18:00 – Kvalifikatsioonisõidud

21:00 - …….. – Pit Silence

Pühapäev 03. juuli

10:00 - Väravad avatud pealtvaatajatele

11:00 – 15:30 - Eliminaatorisõidud

16:00 - ……… - Autasustamine

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas