FIA president Jean Todt õnnitles Ari Vataneni

Rahvusvahelise Autoliidu FIA president Jean Todt saatis oma õnnitlused vastsele Eesti Autospordi Liidu presidendile Ari Vatanenile. Oma kirjas soovib ta eelmisel nädalal valitud uuele presidendile edu Eesti autospordi ja autonduse edendamiseks.

Jean Todt, keda üldsus tunneb ehk paremini Ferrari F1 tiimi viimase kahe kümnendi juhina, on huvitava faktina töötanud 80ndatel Peugeot rallimeeskonna direktorina, mil samas tiimis võistles toona juba eksmaailmameister Vatanen. Todti ja Vataneni teatakse küll konkurentidena 2009. a FIA presidendivalimistel, kuid ralliajalooga paremini kursis olevad mäletavad kindlasti, et 1981. a ralli maailmameistrivõistlustel võitis Todt hõbemedali Guy Frequelini kõrval kaardilugejana. See on aasta, mil maailmameistriks krooniti Ari Vatanen.

Ja veel üks president on lähetanud oma tervitussõnad värskele EAL-i presidendile, nimelt Eesti Vabariiki antud ametis esindav Toomas Hendrik Ilves. Oma õnnitlused saatis president vanale kolleegile Euroopa Parlamendi aegadest mõned minutid pärast Vataneni valituks osutumist.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas