Hans Villemi avavõistluse rikkus tehnikarike

Aprilli esimesel nädalavahetusel Itaalias, Vallelungas peetud vormel-Renault 2.0 ALPS-sarja esimesel kahel etapil pidi Hans Villemi katkestama elektririkke tõttu.

Hans Villemi teine hooaeg vormel-Renault 2.0 ALPS-sarjas algas lootusrikkalt. Esimesel reedesel vabatreeningul sõideti kerges vihmasajus ning Hans sai kirja teise aja tiimikaaslase Nyck de Vriesi järel. Teise treeningu rikkus väike kokkupõrge, kus autonina sai kannatada ja Hans pidi boksi pöörduma. Sel hetkel oli ta paremusjärjestuses viies. Kolmas treening peeti juba kuival rajal ja 12. koht polnud seal päris ootustekohane.

Laupäeva hommikul peetud ajasõidus ei õnnestunud esimese rehvikomplektiga kiireid ringe kirja saada. Teise komplektiga tegi Hans ühe korraliku ja ühe enam-vähem korraliku ringi, mis andis talle esimeseks etapiks 7. ja teiseks 11. stardiruudu.

Laupäeval sõidetud avaetapil tegi Hans korraliku stardi ja hoidis oma kohta, kuid auto polnud siiski kõige paremas seades. Lisaks tekkis autosse elektririke ning Hans hakkas kiiresti paremusjärjestuses tahapoole langema, kuni kümnendal ringil katkestas. Võitjaks tuli brasiillane Bruno Bonifacio.

Pühapäevaks muutsid mehaanikud seadistust, Hans tegi hea stardi ja tuli avaringilt kümnendana. Siis aga sõit peatati avarii tõttu. Kordusstart tuli Hansul veelgi paremini välja ja ta tõusis lausa seitsmendaks, kuid elektririkke kordumine sundis juba kahe ringi järel katkestama. Sõidu võitis itaallane Antonio Fuoco.

Järgmised ALPS-sarja etapid toimuvad 11.-12. mail Itaalias Imolas.

Tulemused: www.renaultsportitalia.it/en/calendar/2013_R1_Vallelunga_ALPS.html

Foto: Renault Sport Italia

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas