Janno Ligur Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis!

Sel nädalavahetusel peeti maha Euroopa rallikrossi kuues etapp ühes legendaarseimas riigis ja rajal, Rootsis Höljeses. Esimest korda tõusis tänavu 35 000 pealtvaataja ning suurima sõitjate arvuga etapil poodiumi kõrgeimale astmele norrakas Andreas Bakkerud. Terve nädalavahetuse head kiirust näidanud Monster Energia sõitja Andreas Bakkerud suutis ka finaalis üpriski agressiivse sõiduga edestada konkurente nagu wildcard sõitjast DTM staar Mattias Ekström ja Timmy Hansen.

Tõelist konkurentsi Bakkerudile pakkus Petter Solberg, kes kahjuks pidi taaskord katkestama, põhjuseks purunenud käigukast. Pärast seda sai Bakkerud teha oma sõitu ning kasvatada edu. Sellest aga ei piisanud, et võtta lihtne võit. Jokkerilt tulles langes Bakkerud nii Hanseni kui Ekströmi taha, kuid agressiivsete sõiduvõtetega suutis ta ennast taaskord esimeseks sõita ning seal ka püsida.

Eestlased, Reinsalu Sport ridades võistlevad Andri Õun ja Valdur Reinsalu võtsid 35 osavõtjaga SuperCar klassis vastavalt 33 ja 27. koha. Andri Õunal oli probleeme tehnikaga, täpsemalt mootoriga, mistõttu ka vastav koht. Valdur Reinsalu parim eelsõit oli 22. koht kuid ka temal ei olnud nädalavahetus probleemidevaba. Nimelt oli Reinsalu ja Marklundi vahel üsna suur kokkupõrge, mille tagajärjel purunes Anton Marklundi amortisaator.

Super1600 klassis purustas ka Eestis palju võistelnud lätlase Reinis Nitissi võiduseerja taanlane Ulrik Linnemann. Kuni viimase ringini püsis esimesel kohal just Nitiss, ent jokkerist tulekul polnud edu piisav ja Linnemann võttis, mis võtta andis. Kolmanda koha saavutas Vadim Makarov. Olenemata sellest on Reinis Nitiss endiselt sarja liider.

Eestlased Janno Ligur ja Siim Saluri tegid 22 võistleja hulgas üsnagi tugeva esitlusel, olles eelsõitudes stabiilselt poolfinaali võimaldavatel kohtadel. Saluri püsis kogu nädalavahetuse jooksul hästi konkurentsis ja oli Jannost esimese kolme eelsõiduga ees pool. Neljadas eelsõidus Saluri aga katkestas ja kukkus üldarvestuses 14. kohale, mis kahjuks poolfinaalidesse pääsu enam ei taganud. Janno Ligur jõudis küll poolfinaali, kuid kokkupõrkel konkurendiga purunes mootori kinnitus ja sõit tuli katkestada. Kokkuvõtteks tubli 10 koht.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas