Janno Ligur jõudis tänavusel esimesel rallikrossi EM-etapil poolfinaali

Portugalis, Montalegres sõideti selle aasta esimene rallikrossi maailmameistrivõistluste ja Euroopa meistrivõistluste etapp. Euroopa sarja avaetapil oli esiveoliste autode klassis Super1600 stardis kolm Eesti sõitjat, kellest parima tulemuse sõitis välja Janno Ligur, kes jõudis poolfinaali.

Eelsõitude järel oli Ligur kuues, parim eelsõit oli tal teine, kus ta sõitis välja 18 osaleja seast teise aja, ettepoole jäi vaid Läti sõitja Janis Baumanis. Kuues koht tagas Ligurile pääsu poolfinaali. Sealt edasi kahjuks eelmise aasta Eesti parim rallikrossisõitja ei saanud, kui sai viienda koha, edasi pääseb mõlemast poolfinaalist kolm kiiremat.

Portugalis alustasid oma hooaega ka Siim Saluri ja Andre Kurg, kes näitasid samuti parimat eelsõidu tulemust teises eelsõidus, kus Kurg oli seitsmes ja Saluri üheksas. Nelja eelsõidu kokkuvõttes oli Saluri 16 ja Kurg 17 ja edasi poolfinaalidesse ei pääsenud.

Super1600 klassi EM-etapi võitis ungarlane Krisztian Szabo, edestades Andrea Dubourgi ja Janis Baumanist. Eelsõitude parim Baumanis kogus sealt piisavalt punkte, et vaatamata finaali kolmandale kohale asuda sarja liidriks (24 p), edestades ühe punktiga Szabot ja Dubourgi. Janno Ligur on peale avaetappi seitsmendal kohal (13 p), Saluri teenis avaetapilt ühe punkti.

Rallikrossi MM-etapi võitis Johan Kristoffersson valitseva maailmameistri Petter Solbergi ja Timmy Hanseni ees.

 

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas