Janno Ligur NEZ sarja etapil seitsmes

Samal ajal kui Missos sõideti Olerex rallikrossi Eesti meistrivõistluste etapp, osales Super 1600 klassi valitsev Eesti meister Janno Ligur Lätis Põhja-Euroopa meistrivõistluste etapil, mis sõideti Bauskas. Head kiirust näidanud Ligur läks finaali healt kohalt, paraku läks aga kirja katkestamine, mis tõi etapi seitsmenda koha.

Peale eelsõite oli Ligur (Škoda Fabia) Super1600 klassi neljandal kohal, kusjuures eelsõitude aegade võrdluses oli tal kolmas aeg. Konkurentsitult kiireim mees oli Läti oma rallikrossi superstaar Reinis Nitišs, kes samas klassis ka Euroopa MV liider. Finaalis kulgesid asjad Janno jaoks alguses hästi, peale jokkeril käimist oli ta kolmas, tema ees kaks sõitjat, kes jokkeril polnud veel käinud ja Ligur lähenes neile. Kahjuks jäi aga põnev lõpplahendus tol hetkel liidrikohal olnud Reiniss Nitišsi ja Liguri vahel nägemata, kui eestlase sõit jäi pooleli viiendal ringil pooltelje purunemise tõttu. Nitišs võitis sõidu, Ernestas Staponkus Leedust teine ja Kasparas Navickas Leedust kolmas. Ligurile kuulusid seitsmenda koha punktid.

Foto: Henri Kalmist

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas