Käivitub kardisari „Talendid rajale 2013“

Eesti Autospordi Liit ja Eesti Kardiliit korraldavad koostöös kolme hobikardikeskusega päris algajatele mõeldud hobikardisarja, mille peaauhinnaks on komplektne võistluskart. Laitse, Triobeti ja FK Õismäe kardikeskuste radadel toimuv sari koosneb kuuest osavõistlusest, millest arvesse lähevad neli. Osaleda saavad kõik aastal 2000 ja hiljem sündinud poisid-tüdrukud, kes ei ole kunagi võistelnud võistluskardil. Vanuse alampiir puudub, kuid laps peab suutma iseseisvalt juhtimisseadmeid käsitseda.

„On oluline, et tutvustaksime autosporti meie kõige pisematele. Ja ega pole miskit salata, soovime ka nende vanematesse autospordi pisikut süstida. Tavaliselt ju last ei huvita, kas minna sõitma poniga või kardiga, otsuse teeb suures osas lapsevanem. Autospordiga on alati käinud kaasas äärmiselt kalli ja kättesaamatu spordiala kuvand ning eks ta teatud tasemel ka nõnda on, kuid olemas on ka soodsamaid võimalusi“, kommenteerib Eesti Autospordi Liidu peasekretär Martin Harak. „Hobikart on suurepärane võimalus saada aimdus suurest autospordist – 8 minutiline sõit on paras füüsiline koormus saamaks aru, mida võivad tunda professionaalsed võidusõitjad mõnetunniste võistluste käigus.“

Suurt potentsiaali näeb oodavas võistlussarjas ka Eesti Kardiliidu president Toivo Asmer: „Meie ainus soov on inimesi alustama innustama, sest kunagi ei saa kindlalt teada, kellest neist pisikestest poistest-tüdrukutest võib saada meie järgmine Kevin Korjus või Ott Tänak. Kart ning eriti hobikart on lihtsaim võistlusmasin, millega alustamine on olnud esimeseks astmeks kõigil maailma suurnimedel. Kui suudame seda meelsust autospordihuviliste hulgas tõsta, oleme ära teinud suure töö. Kes kord autospordile käe ulatanud, jääb seda ala armastama, sest adrenaliin teeb oma töö…“

Ehkki kõikidel osavõistlustel on välja pandud auhinnad, peaks osalejaid meelitama eeskätt lõppkokkuvõttes parematele määratud auhinnafond. Vastavalt sarja üldjuhendile saab esikoha saavutanud võistleja ehtsa võistluskardi Birel, mille letihind on suurusjärgus 3500 eurot. Teise koha omanik saab auhinna 1000 ning kolmas koht auhinna 500 euro väärtuses. Lisaks loositakse kõigi osalejate vahel igal etapil välja mitmeid väärtuslike ning autospordiga seotud auhindu. Osalustasu ühe etapi kohta on 15 eurot, mis sisaldab minimaalselt soojendus- ja kvalifikatsioonisõitu. Kõige kiiremad pääsevad osalema veel B- ja A-finaalsõitudesse. Trenni on aga kõigil osalejatel teha võistlustevahelisel ajal nii palju, kui süda lustib.

Esimene etapp toimub juba 31. märtsil Triobeti kardikeskuses Laagris, sarja lõppvõistlus toimub 9. juunil LaitseRallyPark´s. Võistlussarja tegemisi hakatakse aktiivselt kajastama erinevates meediakanalites nagu ETV, Kuku Raadio, Mootorite Maailm, Autoleht jne.

Sarja ametlik info ja registreerimine toimub leheküljel www.autosport.ee

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas