Kiirenduse Eesti meistrivõistluste finaal toimub tänavu Soomes

Eesti selle aasta meistrivõistlused kiirendusspordis peetakse tänavu neljaetapilisena. Kui veel mõni aeg tagasi oli sarja viimase etapi koht lahtine, siis täna saame öelda, et see toimub Soomes, Alastaros.

Sarnaselt driftijatega tuli kiirendussportlastel hakata otsime aseainet Raadi rajale. Kuna sealne autoturg on liikunud praegusele võistlusrajale, siis saaks seal kiirenduskomitee esimehe Andrus Mõsovski sõnul heal juhul sõita 200 meetrit, mitte aga veerandmiili. Kui varem on finaaletappi sõidetud näiteks Lätis, siis sedapuhku minnakse 31. augustil ja 1. septembril Soome, Alastarosse, kus siis Eesti meistrisarja viimane etapp peetakse koos Soome MV etapiga.

Mõsovski sõnul on olulisim muudatus see, et aastal 2013 on kokku pandud kaks kiireimat klassi Pro Street ja Outlaw, klass kannab tänavu nime Outlaw. Kuna osalejatega polnud kummagis klassis priisata ja täna on masinad juba üsna võrdsed, oli selline otsus üsna loogiline. Jätkab endiselt kaks Street klassi, kus saab igaüks, kellel soovi oma tänavasõidu autoga tulla ja startida. Auto peab olema tehniliselt korras ja võistlejal olemas olema kiiver. Ka litsentsi ei pea olema eelnevalt, selle saab vormistada kohapeal.

EMV klassid:

Outlaw

Street Modified

Bracket

Karikasarja klassid:

Street A

Street B

2013 tehnilised tingimused

Enamus eelmise aasta sõitjatest on ka uuel aastal stardis, töö garaazides käib ja tänavu on oodata näiteks Kristjan Käbi naasemist rajale Outlaw klassis. Ja ta pole ainus, kes nö come-backi teeb, kuid sellest juba mõni teine kord.

2013 kiirendusspordi EMV kalender

I etapp: 15.06 - 16 .06. 2013 – "EDRA Nationals", Haapsalu Kiltsi Lennuväli, 1/4 miili, korraldaja: Estonian Drag Racing Association MTÜ

II etapp: 13.07.2013 - (Võistluse täpne nimetus selgumise), Haapsalu Kiltsi Lennuväli, 1/4 miili, korraldaja: BHRA

III etapp: 27.07.2013 - "Speedest Dunlop Nightrace", Pärnu lennuväli, 1/4 miili, korraldaja: Mootorispordi Arendamise Keskus MTÜ

IV etapp: 31.08 - 01.09.2013 - "FHRA Finals", kiirendusvõistluste EMV IV etapp ja SMV finaalid, Alastaro, Soome, 1/4 miili, korraldaja: FHRA

Fotol Veljo Einberg, foto: Martin Kraus

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas