Kiirenduse karikasarjas tehti ilma kiuste häid sõite!

Möödunud nädalavahetusel toimus Haapsalus Blåkläder EDRA Nationals 2016, mille raames sõideti Eesti Meistrivõistluste I etapp ja Karikasarja II etapp kiirendusspordis. Kohale oli tulnud pea poolsada võistlejat!

Sõitjaid oli ennast proovile panema tulnud nii Eestist, Lätist ja Leedust kui ka Norrast ning Rootsist. Kuigi vihma tõttu tiitleid välja jagada ei saanud jäädi võistlusega üldjoontes rahule ja autosportlastel õnnestus teha rajal tõeliselt ilusaid aegu. Ajasõitude kõige kiirem oli Leedu võistleja Mindaugas Beniušis oma Toyota Supra roolis. „Mees sai ajaks 8.59 ning tippkiiruseks lausa suurepärased 262 kilomeetrit tunnis,“ rõõmustab võistluse korraldaja Kaarel Oras, et pealtvaatajatele sellist vaatemängu pakuti.

Hea uudis kiirendusefännidele!

Kui kellelgi ei õnnestunud võistlust kohapeale vaatama tulla, siis sai ta ilusatest sõitudest sellele vaatamata osa, sest esmakordselt näidati kiirenendusvõistlust ka monteeritud otseülekandena ning seda kanti üle Delfi TV-s!

Suvi kestab ja nii ka kiirendusvõistluste hooaeg. Sel aastal on meie autospordifännidel vilisevaid rehve järgmisena võimalik näha 6. augustil Pärnu lennuväljal, kus toimub igaastane suurejooneline Speedest!

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas