Kiirendushooaja parimad selgunud!

Nädalavahetusel võtsid Kiltsi vanal lennuväljal mõõtu autosportlased, sest toimus selle aasta viimane kiirenduse meistrivõistluste etapp „EDRA Finals 2015“. Koos meistrivõistlustega sai selleks aastaks läbi ka Eesti kiirenduse karikasari.

Korraldajate sõnul võis võistlustega väga rahule jääda, ka suurepärane ilm lisas kohale tulnud publiku heale tujule tuure ning meeleolu oli super. „Võistlus sujus samuti hästi ja mingeid suuremaid probleeme korraldusliku poole pealt ette ei tulnud,“ kinnitab Kaarel Oras rahulolevalt.

Kui meil Eestis on kiirendused selleks aastaks kiirendatud, siis tõelistel fännidel on spordiala veel võimalik ühel korral Lätti vaatama minna, sest meie lõunanaabritel on Riias septembri alguses veel üks etapp ees.

Päeva kiireima aja veerandmiilil sõitis Lauri Kuriks (7,903 sek, 277 km/h). 1km lõppkiirusvõistluse võitis A klassis Tanel Erich (249 km/h) ja B klassis ülimalt kiire ajaga Aleksander Lomeiko (299 km/h).

Etapi tulemused:

Outlaw

I - Lauri Kuriks

II - Reino Poom

Street A

I - Ketlin Semidotski

II - Tarvo Järv

Street B

I - Risto Lutsar

II - Kaur Vähi

Street Modified

I - Randar Kajo

II - Kristo Luhaäär

SuperComp

I - Tauri Berg

II - Lauri Soots

ProBike

I - Nils Laur

StreetBike

I - Erko Poska

II - Simo Siil

Set/PET

I - Kert Orusaar

II - Ago Kravets

Junior Bracket

I - Marcel David Tõeleid

II - Dan Siimson

Eesti meistrid 2015:

OutlawL Reino Poom

Street A Tarvo Järv

Sreet B Kaido Reisser

Street Modified Kristo Luhaäär

SuperComp Lauri Soots

ProBike Deivid Urbus

StreetBike Martin Veedler

SET/PET Ago Kravets

Junior Bracket Dan Siimson

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas