Kiirendusspordi Eesti ja Soome finaalid juba sellel nädalavahetusel

Eesti kiirendussporti ootab saabuval nädalavahetusel, 31 august kuni 1 september, ees ajalooline sündmus – lõppeva hooaja viimane võistlus peetakse Soomes, spetsiaalsel Alastaro kiirendusrajal.

Ajalooliseks teeb võistluse just see, et küll on Eesti meistrivõistluste etappe peetud Lätis, kuid esimest korda, läheb kogu sari spetsiaalsele, rehvi ja liimikihiga kaetud rajale. Tegemist on FHRA Finals & Estonian Drag Racing Finals nimelise üritusega, kus sõidetakse ka Soome meistrivõistluse finaalid. Seni on kõik EMV etapid toimunud enamasti kodumaal ning võistluspinnana on kasutatud vaid vanade sõjaväelennuväljade territooriumeid ja radasid. Ka ühe etapi toimumise Soomes, põhjustas Eestis järjest kahanev turvaliste võistluspaikade arv. Eestist on võistlusele registreerinud juba üle 20 auto ja mootorratta. Soome meitsrivõistluse finaalides olsaleb kokku üle saja auto ja mootorratta.

Alastaro kiirendusrada on osa Alastaro ringrajakompleksist, kus toimuvad peaaegu igal nädalavahetusel ringraja- ja kiirendusüritused. Ka võõrustab Alastaro iga aasta juulis kiirenduse Euroopa Meistrivõistluste etappi, mida koguneb igal korral, üle euroopa vaatama pea 30 000 pealtvaatajat.

Sellel rajal on käinud kätt, oskusi ja oma auto võimed proovimas ka käputäis Eesti mehi. Kõige edukam neist, VKM Racing-u piloot Viljar Mäesepp, võitis 2012 hooajal Soome meistritiitli, nende ühes kuninglikumas klassis, Outlaw ning aastal 2011 õnnestus saavutada teine koht Soome klassis Street B. Sellel aastal on Soomes poodiumile tulnud ka teine Eesti kiirendusvõistleja, Andres Arnover, kes hooaja keskel Alastaros, saavutas teise koha klassis Pro ET. Ka sellel võistlusel on Mäesepp ning Arnover kohal. Mäesepp püüab pakkuda konkurentsi nii eestlastele, kui soomlastele. Loomulikult on rajal ka Teised Eesti kiired ja vihased – Veljo Einberg, Kristjan Käbi, Juhani Kautto, Reino Poom ja paljud teised.

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas