Kiirendusvõistlus tuleb suurlinna!

Juba eeloleval nädalavahetusel saab avapaugu Eesti Kiirenduse Karikasari, mille esimene etapp vurab paljudele lausa koju kätte – Tartusse! Samas pole vaja ohutuse pärast hirmu tunda, sest põnev üritus toimub koostöös Politsei ja Maanteametiga.

Rahvusvahelist võistlust korraldava Estonian Drag Racing Associationi esindaja Kaarel Orase sõnul tehakse säärast koostööd esmakordselt ja toimuma saab see ohutu liiklemise kampaania raames. „Tasub kindlasti kohale tulla, sest show- ja demosõite teevad Eesti kiiremad spetsiaalautod,“ lubab mees.

Tule kogu perega!

Laupäeval pääsevad rajale kõik Eesti kiirenduse Karikasarja kuuluvad võistlusklassid. Lisaks on võimalik oma auto ja enda võimed proovile panna klassis Test & Tune, kuhu võib registreeruda ükskõik kes, ükskõik millise autoga.

Tartu-Räpina maanteel, Juudi kalmistu ja Lohkva ringi vahelisel alal avatakse väravad pealtvaatajatele kell 11.00, võistlussõitude alguseks on 12.00. Kohale tasub korraldajate sõnade kohaselt kindlasti tulla kogu perega, sest lisaks ülipõnevale võistlusele on olemas ka toitlustus ja muu meelelahutus. Pealegi saavad allameetrimehed sisse täiesti tasuta!

Korraldajatel on pealtvaatajatele ka väike palve. Nimelt palutakse võimalusel üritusele tulla kas jala või eelistada ühistransporti ning kindlasti parkida oma sõiduk selleks ettenähtud kohta jälgides kõiki liikluskorraldusreegleid. „Spetsiaalne parkla on tehtud Annelinna Prisma juurde, kus kõige ülemine parkla on spetsiaalselt kiirendusvõistluste pealtvaatajatele mõeldud,“ selgitab Oras.

Põnev päev suurtele ja väikestele!

 „Sel ajal kui isa või ema paneb oma pereauto kiirendusrajal proovile, saavad lapsed koos teise vanemaga kõrvataha panna liiklusturvalisuseks vajalikke nippe, mida Maanteeamet kohapeal jagab,“ jutustab rahvusvahelist võistlust korraldava Estonian Drag Racing Associationi (EDRA) esindaja Kaarel Oras. „Alale tuuakse igasugu põnevaid vidinaid, et õppetunnid kohe ka niiöelda puust ja punaseks teha!“

Tore on lisaks tõdeda, et allameetrimeeste sissepääsu eest raha ei küsita ja muretsema ei pea ka selle pärast, kuidas pisipere söödetud saab, sest kohapeal on olemas ka toitlustustelk, kus leidub mõnusat ja suupärast igale maitsele.

Põhisündmuseks on aga otseloomulikult kiirendusvõistlused, mille raames pääsevad rajale kõik Eesti kiirenduse Karikasarja kuuluvad võistlusklassid. „Kohal on Eesti paremik, ülipõnevat vaatamist jagub kindlapeale kõvasti!“ lubavad korraldajad

Tule Tartusse ja korralda oma perele üks vahva päev!

Hind:

Pileti hind 5€

Perepilet 10€

Allameetrimehed tasuta!

Võistlusele registreerimine:

Eelregistreerimine toimub kodulehel ja on avatud kuni reede õhtuni. Kohapealne registreerimine toimub kuni laupäeva hommikuni (11.30)

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas