Kulbilohu rajal said põneva alguse Olerex Eesti meistrivõistlused rallikrossis.

Kiireimas, SuperCar klassis võidutses Otto Täht. Temale järgnesid Euroopa meistrivõistluste kogemusega Sten Oja ja uustulnuk Mait Pikkof. Kahjuks olid võistluste varasemas etapis sunnitud katkestama nii eelmise aasta meister Helmet Palm, kui ka sarjaga äsja liitunud Ranno Bundsen. 2011. aasta meister Sten Oja maadles käigukastiga ning pidas seda ka üheks võidu kaotuse põhjuseks.

Otto Täht: „Teadsime, et oleme kiired, kuid varasem külg-külje kõrval sõitmise kogemus puudus, seega midagi oodata väga ei osanud. Võistlused õnnestusid täielikult, tulemus oli parim, mis võimalik.“

Kõige osalejaterohkemas Super1600 klassis pidid kahjuks peafavoriidid katkestama juba enne eelsõite. Janno Liguril purunes tõenäoliselt keps ning Siim Saluri sõitis kvalifikatsiooni kiirel ringil betoonseina. Kuna auto on uus, Citröeni tehasemeeskonna endine Junior WRC masin, siis kõiki vajaminevaid varuosi veel saabunud polnud. Võitis Arvo Kask, järgnesid Priit Rebane ja Riho Loit.

Arvo Kask pidas konkurentide katkestamist üheks peamiseks põhjuseks, miks võit ka võrdlemisi lihtsalt kätte tuli. Tema selja taga toimus aga oluliselt armutum võitlus, finaalsõidus olid küll ees Riho Loit, kuid viimasel ringi viimases kurvis pidurdas ta end trajektoorilt välja ning sedasi võis Rebane napsata teise koha.

Klassis Junior1600 saavutas parima tulemuse Keiro Orgus, temale järgnes Mart Tikkerbär.

TouringCar ehk tagaveoliste autode klassis võitis möödunud aasta meister Kalmer Vaht Ladal. Temale järgnesid Siim Sündema ja Margo Soomets (mõlemad BMW). Margo oli juba hommikustel treeningsõitudel tabanud valli ning käinud üle katuse, kuid õnneks saadi auto korda ning poodiumi viimane astegi.

Detailsed tulemused: http://www.mylaps.com/en/events/895173

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas