Kuremaal alustati noortesarjaga CITY MOTORS CUP - “Noored roolis 2013”

Laupäeval sõideti Kuremaal täiesti uue sarja, CITY MOTORS CUP - “Noored roolis 2013” esimene etapp. Kokku on talvel kavas kolm etappi, lisanduvad ka suvised etapid, mille kalender on hetkel lahtine. Tegemist on sarjaga, kus saavad sõita nii need, kes pole varem kunagi sõitnud aga soov on olemas kui ka need, kellel EAL litsents on olemas. Esimene etapp sõideti Eesti jääraja karikavõistluste teise etapi raames.

Kokku sõideti noortesarjas kolmes klassis, kõigil võistlejatel on kasutada ühesugune tehnika, milleks on Renault Twingo tänavasõidu masinad, mis loositakse osalejatele enne starti. Suurim osalejate arv oli vanuseklassis 8-12 aastat, kokku käis rajal viis võistlejat. Kolme vooru kokkuvõttes oli kiireim Henri Helü, kes edestas Hannes Saart. Helü oli kiireim kahes viimases voorus, Saare nimele jäi aga selle klassi kiireim aeg. Kolmas oli Markus Niilus, neljas Gregor Roop ja viies Kevin Ken Vahtra. Vanuseklassis 13-17 eluaastat sai esimesel etapil võidu Kert Riitsalu, kelle nimele jäi ka klassi kiireim aeg. Teine Robert Reinsalu ja kolmas Ragnar Sikk. Klassis 11-17 eluaastat ja EAL litsentsiga noorsõitjad oli üks osaleja, Johannes Sikk jr, kelle nimele jäi terve päeva kiireim aeg CITY MOTORS CUP - “Noored roolis 2013” esimesel etapil. Tüdrukute arvestuses edestas Maris Niilus Triinu Tammelit.

CITY MOTORS CUP - “Noored roolis 2013” teine etapp sõidetakse juba sellel laupäeval, Eesti jääraja karikavõistluste kolmanda etapi raames Rannakülas, Võrtsjärve jääl. City Motors Cup „Noored Roolis 2013“ ühe etapi stardimaks on 50 €, mis sisaldab autorenti koos kütuse ja rehvidega.

Detailsed tulemused: http://autosport.ee/rk/?page=41&race_id=147&

Eesti jääraja karikavõistluste teisel etapil Kuremaal oli osalejate arv taas korralik. 4WD Sport ehk siis piikrehvide klassis sai võidu Otto Täht Helmet Palmi ja Aap Andersoni ees. 2WD Sport klassis oli kiireim Alvar Kuusik, teine Jaak Palmisto ja kolmas Gert Ilves. Tavalises neljaveoliste klassis sai etapivõidu Silver Sõmer, teine Mait Pikkof ja kolmas Taavi Liis. 2WD tagavedu klassis sai võidu Kaido Kruus, teine Mehis Kiiver ja kolmas Kristo Kruus. 2WD esivedu klassis oli Kuremaal kiireim Andre Kurg, teine Allan Lutter ja kolmas Indrek Tuur. Kaheveoliste noorteklassis sai etapivõidu Kristo Selleke, teine Karl Martin Volver ja kolmas Keiro Orgus. Kaheveoliste autode noorteklassis oli kiireim Liis Talivere Triinu Meltsovi ja Siret Räämeti ees.

2WD ERK klassis, kus oli ühisstart, sai etapivõidu Alvar Kuusik, edestades Martin Vatterit ja Andrus Karu.

Detailsed tulemused: http://www.mylaps.com/results/showevent.jsp?id=868012

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas