Läänemaal võitsid Rain Rannala ja Simmo Nestor

16. augustil Lääne-Nigula vallas peetud Läänemaa rahvarallil saavutasid võidu Mitsubishi Lanceril võistelnud Rain Rannala ja Simmo Nestor. Lähimaid konkurente edestasid tallinlased 0,4 sekundiga, kirjutab rally.ee

Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikavõistluste teine etapp sõideti sel laupäeval Läänemaal. Kavas oli 12 lisakatset, üldpikkusega 28,40 kilomeetrit.

"Võistlus oli seekord päris pingeline," tunnistas Rain Rannala, viidates asjaolule, et väga tugevat konkurentsi pakkusid Are Uurimäe - Tanel Paut. "Vahetasime positsioone päris palju ning enne viimast katset oli Are 3,7 sekundiga peal. Kuna taha poole oli tekkinud juba turvaline edu, siis läksime viimasest katsest maksimumi võtma. Finišis oli meeleolu ülev, kui nägime, et edestasime Aret 4,1 sekundiga. Saime jälle kinnitust, et ralli ei ole enne viimast katset läbi ning rahulikult ei saa hetkegi võtta."

Rannala märkis, et kiiruskatsed olid üldiselt head, kuigi vihm tegi 1 ja 4 katsele päris palju liiga. "Samas ei läinud tänu libedusele kiirused liiga suureks," lausus rallil üldvõidu ja 4WD klassis esikoha saavutanud Rain Rannala. "Meile igatahes meeldis. Ainult nüüd ei tea, mida võidetud pullvasikaga peale hakata."

Teise tulemusega lõpetasid äsjase võistluse Subarul sõitnud Are Uurimäe - Tanel Paut ning kolmandad olid Antti Kangro - Avo Kangro Mitsubishil.

Üle 1,8-liitrise mootorimahuga kaherattaveoliste autode arvestusklassis jõudsid võiduni Läänemaa võistlejad Marko Kukuškin - Monika Mäeste. Kuni 1,8-liitriste arvestuses olid võidukad Silver Sõmer - Marko Heinoja Hondal.

Naiste arvestusklassis osutusid sel korral parimaks Aira Lepp - Ain Lepp Nissan Sunnyl. Kuni 18-aastaste noorte klassis võtsid võidu Lauri Peegel - Riivo Mesila. SU klassis võitsid Läänemaa rahvaralli Raul Aava - Kristjan Peegel ning Moskvich Liiga arvestuses edestasid konkurente Marko Eespakk - Jorven Kurba.

Läänemaa rahvarallit alustas 63 meeskonda, neist finišisse jõudis 53. Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikavõistluste kolmas ja tänavuse hooaja viimane etapp peetakse 20. septembril. Nagu varasemad võistlused, toimub ka see Läänemaa teedel.

Foto: Rando Aav

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas