Laupäeval kihutatakse Haapsalu kandis üle 350 km/h

Laupäeval 11. juunil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistluse Forss One Mile Challenge 2016 esimene etapp. Võisteldakse paigaltstardist suurima lõppkiiruse saavutamiseks ühe miili (1609 m) distantsil.

Võistlusele on juba registreerunud 94 osalejat ja väga tõenäoliselt ületab Eesti rekordimees Aleksandr Ljahh oma tänase rekordi 350 km/h taaskord, sest tema juhitav Nissan Skyline GTR võimsus enam kui 1 megavatt ehk 1360 hobujõudu. Mõõduvõtt toimub kolmes võistlusklassis, eriauhinnad on kiireimale naisvõistlejale ja diiselautoga osalejale.

Võistlussõidud algavad kell 13.00, pilet pealtvaatajaile maksab 6 eurot, alla 12-aastased lapsed tasuta. Pealtvaatajate vahel loositakse välja auhinnad. Lisainfo: www.onemile.ee

Traditsiooniliselt on One Mile Challenge teisel etapil näidatud suuremaid kiiruseid kui esimesel ning vaatemängu pakuvad mitmed eksootilised sõidukid. Võistluse rajaautona esitletakse uut Dodge Challenger Hellcat’i.

 

Lisainfo:
Indro Päll
Forss One Mile Challenge peakorraldaja
50 57 794
indro@onemile.ee

 

Foto: Marek Potti

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas