Laupäeval kihutatakse Kiltsi lennuväljal üle 350 km/h.

Laupäeval 20. augustil toimub Haapsalu lähistel Kiltsi lennuväljal lõppkiirusvõistluse Forss One Mile Challenge 2016 teine etapp. Tegemist on Baltikumi suurima lõppkiirusvõistlusega, mis pakub kiirusejanustele turvalist võimalust enda ja oma auto võimete proovile panekuks rahvusvahelistele turvastandarditele vastavas keskkonnas. Võisteldakse paigaltstardist suurima lõppkiiruse saavutamiseks ühe miili (1609 m) distantsil.

Võistlusele on juba registreerunud 83 osalejat, sealhulgas mitu varasematel miilivõistlustel 300+ km/h saavutanud võistlejat. Tõenäoliselt ületatakse Eesti rekord, mis täna kuulub Aleksandr Ljahh’ile (Nissan Skyline GTR, 350 km/h), kuna nii tema kui ka varasem rekordimees Roul Liidemann (Dodge Viper GTS, 343 km/h) on oma autode võimsust ja aerodünaamikat kõvasti edasi arendanud. Mõõduvõtt toimub kolmes võistlusklassis, eriauhinnad on kiireimale naisvõistlejale ja diiselautoga osalejale.

Võistlussõidud algavad kell 12.30, pilet pealtvaatajaile maksab 6 eurot, alla 12-aastased lapsed tasuta. Pealtvaatajate vahel loositakse välja erinevaid auhindu. Lisainfo: www.onemile.ee

Traditsiooniliselt on One Mile Challenge teisel etapil näidatud suuremaid kiiruseid kui esimesel ning vaatemängu pakuvad mitmed eksootilised sõidukid.

 

Lisainfo:
Indro Päll
Forss One Mile Challenge peakorraldaja
50 57 794
indro@onemile.ee

Foto: Marek Potti

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas