Laupäeval tuleb läbi aegade suurima võistlusklasside arvuga kiirendusvõistlus mida noored vaatavad tasuta!

Laupäeval toimub Haapsalu lähedal asuval vanal Kiltsi lennuväljal hooaja neljas ning ühtlasi viimane kiirenduse meistrivõistluste etapp „EDRA Finals 2015“, kus selguvad kiirenduse meistrid! Koos meistrivõistlustega saab selleks aastaks läbi ka Eesti Kiirenduse Karikasari, mis on samuti aasta aastalt järjest osavõtjaterohkemaks muutunud.

Lisaks Eesti meistrivõistluste finaaletapile on rajal ka Läti meistrivõistluste ning karikasarja autod. Esmakordselt Eestis võimalik näha ülipõnevat ja mujal maailmas rohkete pealtvaatajate südameid kiiremini põksuma pannud võistlust, kus samal rajal ja samal ajal käimasolevate kiirendusvõistlusega toimub ka lõppkiirusvõistlus ühe kilomeetrisel distantsil.

Ühe suure uuendusena on korraldajad otsustanud, et noored ehk kõik kuni 18 vanused autospordihuvilised pääsevad ülipõnevat hooaja viimast etappi vaatama suisa ilma rahata!

Täiskasvanutele maksab pääse 10 eurot ja siiani said tasuta väravast sisse kuni 12 aastased fännid. Vanusepiiri tõsteti selleks, et noori rohkem spordialaga kurssi viia. „Otsus tehti ala populariseerimiseks ja noortele näitamaks, et on kohti, kus turvaliselt oma autot ja võimeid testida saab,“ valgustab korraldaja Kaarel Oras tagamaid.

Ühtlasi teeb säärane muudatus nädalavahetusel toimuvast võistlusest veelgi toredama pereürituse, kuna laste eest raha välja käia ei tule. Tühja kõhu pärast muretsema ei pea, sest süüa valmistavad Rannarootsi kokad!

Kohal plejaad kiirendusässasid!

Suurtest kiirendusässadest on teiste seas lubanud rajale tulla Outlaw klassis põnevust ja silmailu pakkuvad Reino Poom oma "Porgand"-dragsteril ning Eesti kiirenduse lengend Lauri Kuriks oma superkiire Pontiac Trans-Am-iga. „Põnevat heitlust lubab ka Super Comp klass, kus peaaegu võrdsete punktisummadega lähevad vastakuti Mati Põld ja Lauri Soots. Mõlemal on reaalne võimalus meistritiitel laupäeval tasku panna,“ kinnitab võistluste korraldaja Kaarel Oras.

Läti meistrivõistluste kõige kiiremas Unlimited klassis saab esmakordselt Eesti pinnal näha leeduka Giedrius Jureviciuse altered kerega Fiat Topolino dragsterit. Talle pakuvad teiste seas konkurentsi ka Normunds Lacis oma ülikiirel Mitsubishi EVO-ga ning Eesti poole pealt Reino Poom.

Laupäevane üritus on kindlasti miski, mida maha magada ei tasu, sest Estonian Drag Racing Association rajameeskond on ka sellel korral lubanud rajale oluliselt lisada pidamist parandavat rehvikihti ning spetsaalset rajaliimi, tänu millele on oodata kiireid aegu ja põnevat võidusõitu.

Sõida või ise!

Läbi aegade kõige suurema võistlusklasside arvuga kiirendusvõistluselt ei puudu ka järjest rohkem populaarsust koguv nn. igameheklass „Test & Tune“, kuhu võivad tulla kõik, kelle soov oma masinat ja ennast rajal proovile panna. Vajalik on vaid kiivri ning töökorras auto või mootorratta olemasolu ja saadki meenutamist vääriva elamuse kogu eluks!

Ära maga maha, kohtumiseni Kiltsis!

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas