Markko Märtin ja Kristo Kraag on taas rajal, juba sellel nädalavahetusel Lõuna-Eesti rallil

Pärast veidi rohkem kui kahekuulist pausi jätkuvad EAL Eesti autoralli meistrivõistlused ja Alexela DMACK Trophy. Meistrivõistluste neljas etapp, Lõuna-Eesti ralli sõidetakse 12.-13.augustil Võrumaa teedel. Üle nelja aasta Haanja ümbruses sõidetavatele kiiretele kruusateedele on teiste hulgas startimas ka Eesti läbi aegade parim rallisõitja Markko Märtin. Viis MM-rallit võitnud Märtinile loeb Lõuna-Eesti teedel kaarti Kristo Kraag ning meeste võistlusmasinaks on Ford Focus RS WRC´03.

Lisaks 1997.aasta Lõuna-Eesti ralli võitjale Märtinile on Lõuna-Eesti rallile startimas ka meistrivõistluste absoluutarvestuse ja klassi N4 liidrid Egon Kaur – Silver Simm (Mitsubishi Lancer Evo IX). Kauril on Lõuna-Eesti teedelt varasemalt ette näidata poodiumi viimane koht aastast 2009.

Endistest Lõuna-Eesti ralli võitjatest on veel rallile startimas 0 auto roolis Andrus Laur, kes võitis ralli aastal 2001. Laurile on 0 autos kaarti lugemas kogenud Urmas Roosimaa.

Lisaks Kaurile on meistrivõistluste neljandale etapile startimas ka kõikide teiste klasside paremik eesotsas klasside liidritega. EMV3 klassis on rajale startimas meistrivõistluste liidrid Miko Ove Niinemäe – Martin Valter, (Peugeot 208 R2), EMV4 klassis on Lõuna-Eestis kohal esikohta jagavad Mait Madik – Toomas Tauk (Honda Civic Type-R) ja Kristo Subi – Raido Subi (Honda Civic Type-R). EMV5 klassi liidritena lähevad hooaja kolmanda kruusaralli katseid mõõtma Gert-Kaupo Kähr – Jan Pantalon (Honda Civic) ning EMV6 klassi liidritena sõidavad Lõuna-Eesti stardipoodiumile Madis Vanaselja – Jaanus Hõbemägi (BMW M3). EMV7 klassis, kus startimas ka Markko Märtin, lähevad klassi esikohalt starti Aiko Aigro – Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo VI). DMACK Trophy esikohalt lähevad hooaja neljanda ralli punkte püüdma Gustav Kruuda – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2).

Kokku on järjekorras 14. Lõuna-Eesti rallile startimas ligi 60 võistluspaari

Eesti meistrivõistluste neljas etapp Lõuna-Eesti ralli sõidetakse Haanja, Vastseliina, Rõuge ja Misso teedel. Ralli hooldusala asub Võru Bauhofi esisel platsil, Pikk tn 2A. Stardi-ja finišipoodium asuvad Võru kesklinnas, Rannatare parklas.

Järjekorras 14. Lõuna-Eesti ralli start antakse Võru kesklinnas, Rannatare esiselt poodiumilt reedel 12.augustil kell 18:00. Esimesele kiiruskatsele stardib esimene võistlusauto 18:28.

Reedel ootab võistlejaid ja pealtvaatajaid kaks korduvkatset, kogupikkusega 19,62km.

Kokku sõidetakse kahe võistluspäeva jooksul 12 kiiruskatset, kogupikkusega 127,70 km.

Ralli punktikatse on 13,80 km pikkune SS12 Tehase Auto.

Lõuna-Eesti ralli võitjad sõidavad Rannatare esisel olevale poodiumile laupäeval kell 20:00.

Lõuna-Eesti ralli 2016 ajakava, katsete kaardid jpm leiab kolmapäeval ilmuva Autolehe vahel olevast pealtvaatajate kavast.

Käepeal, mis tagab pääsu kõikidele katsetele maksab 8 eurot, ühe katse pilet maksab 4 eurot . Alla meetri mehed tasuta.

Ralliraadioks on Marta FM, mille Lõuna-Eesti sagedus on 100,7 MHz

EST RUS ENG

Üldinfo

Eesti Autospordi Liit on Eesti Autoklubi (13.10.1924-16.06.1940) ja Eesti Autoliidu (1947-1988) õigusjärglane ning nende tegevuse jätkaja. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA liige alates 11. oktoobrist 1991. a, omades FIA põhikirja art 3.1 kohaselt Rahvusliku Autoklubi staatust. EAL on Rahvusvahelise Autoliidu FIA poolt volitatud ainupädev autospordi ja autonduse edustaja Eesti Vabariigi territooriumil.

Autosport 2019

Meie autospordi kuldne aasta kogu oma kirevuses on nüüd kaante vahel ja saadaval raamatukauplustes üle Eesti ja veebipoest aadressil http://makse.autosport.ee/shop

Saa teada meie aegade kirkaima spordisaavutuse telgitagustest asjaomaste suu läbi, loe sisutihedaid ja värvikaid kokkuvõtteid erinevate autospordialade aasta olulisematest sündmustest-sarjadest ja naudi efektseid ülesvõtteid, mis nähtut-kogetut parimal moel edasi annavad.

veebitehas